Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 10:27 Bu haber 1137 kez okundu
 
Cezaevi Personelinden Büyük Fedakarlık
DİĞER Haberi
Cezaevi Personelinden Büyük Fedakarlık

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Koronavirüs mücadele kapsamında Cezaevlerinde uygulamaya başlanılan tedbirler Kapsamında Gümüşhane E tipi Cezaevi personeli gözlem altında tutularak fedakârlık yapacak.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ün "Bugünden itibaren ceza infaz kurumlarımızda aldığımız tedbirlere bir yenisini daha ekliyoruz. Kurumlarda görev yapan tüm personel kurum idarelerince belirlenen süreler sonunda evlerine gönderilmeyerek, izole edilen barınma yerlerinde kalacaklardır" açıklamasının ardından Gümüşhane E tipi, kapalı açık cezaevinde tüm tedbirler alındı. Koranavirüs nedeniyle E tipi cezaevinde görev yapan tüm personel 1 ay boyunca evlerine gitmeyerek fedakârlık yapacak.

Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak gazetemizin sorularını yanıtladı. Başsavcı Kaynak, ”Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde ceza ve infaz koruma memurlarımızı dış dünyadan izole etmek amacıyla tüm tedbirlerimizi aldık. Belediyenin yapmış olduğu bir öğrenci yurdunun bir bloğunu görevlilerimize tahsis ettik. Normalde 15 gün süre var ama, biz bir ay boyunca geçici olarak garanti olsun diye arkadaşların izole edilecek tüm tedbirleri aldık. Dün itibariyle de uygulamaya başladık. Yaklaşık 100 civarında personelimiz var burada kalacak. Gümüşhane E tipi kapalı cezaevinde görev yapan personelin fedakârlığı devam ediyor” dedi

Başsavcı Kaynak, ”Cezaevi personelimizin tüm ihtiyaçları başsavcılığımız tarafından karşılanacaktır. Personelimiz bir ay boyunca evlerine gitmeyerek çocuklarını ve eşlerini mahrum kalarak büyük fedakarlıkta bulunacaklar ”diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cezaevi, Personelinden, Büyük, Fedakarlık,
Yorumlar
Haber Yazılımı