Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 10:17 Bu haber 1157 kez okundu
 
CHP’den Gümüşhane Çıkarması.
CHP, Maden Şirketlerinin Çevre ve Doğaya Olan Etkilerini Yerinde İncelemek üzere Bugün Gümüşhane’ye bir heyet getiriyor.
GÜNDEM Haberi
CHP’den Gümüşhane Çıkarması.

 

 

CHP Genel Başkan yardımcısı Gülizar Biçer Karaca Başkanlığındaki bir heyet bugün Gümüşhane’ye geliyor.  Gümüşhane’de bugün bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulunacak olan heyette CHP’ PM Üyesi ve İstanbul Milletvekilleri Gökhan Zeybek, Turan Aydoğan ve Emine Gülizar Emecan bulunacak.

CHP heyeti, özellikle son günlerde Gümüşhane’de faaliyet gösteren maden şirketlerinin çevre ve doğaya olan etkilerini yerinde inceleyecek. Yapılan incelemelerin ardından, bölgede yaşayan halkı dinleyecek olan heyet bölge halkıyla da bir araya gelecek.

CHP heyetinin bölge halkının şikâyet ve sorunlarını dinleyerek TBMM’de Meclis gündemine taşıması bekleniyor. CHP Gümüşhane İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, bugün gerçekleştirilmesi planlanan ziyaret kapsamında CHP heyetinin saat 11: 00’ da İkisi’ da karşılandıktan sonra öncelik olarak Karamustafa’da bulunan Yıldız Bakır Madeni ziyaret etmesi planlanıyor. Bölge halkıyla da bir araya gelerek sorunlarını kendilerinden dinleyecek olan CHP heyeti daha sonra Mastra Altın Madeni ve Gümüştaş tesislerini de ziyaret edecek. Bu ziyaretlerin ardından İl binasına gelerek bir basın açıklaması yapacak olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki heyet, çalışma ziyareti ile ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştıktan sonra Gümüşhane’den ayrılacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’den, Gümüşhane, Çıkarması.,
Yorumlar
Haber Yazılımı