Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 10:19 Bu haber 2955 kez okundu
 
CHP İKNA OLMADI
Hastane Binasını İkinci kez İnceleyen CHP Heyeti Çalışmalar’dan Tatmin Olmadı
GÜNDEM Haberi
CHP İKNA OLMADI

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekilleri Gökhan Zeybek ile Turan Aydoğan, İl Başkanı Bedri Ağaç ve beraberinde ki heyet Gümüşhane’de bir dizi ziyarette bulundu.

CHP İl Başkanı Bedri Ağaç,  milletvekilleri ve parti yönetimiyle birlikte şehirde bir dizi ziyarette bulunduklarını belirterek, özellikle yeni devlet hastanesini yerinde incelediklerini söyledi.

Başkan Ağaç ziyaretle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunurken, Gümüşhane Yeni Devlet Hastanesinde yapılan çalışmalarının tatmin edici olmadığını kaydetti.

‘Gümüşhane’de Sağlıkla İlgili Ciddi Sıkıntılar Var’

Ağaç, “Hastane konusu gündeme yerini korumaya devam ediyor. 4 yıldır açılamamış olması yeni masrafa neden olması gibi birçok unsur partimiz tarafından meclis de gündeme getiriliyor. Sağlık Bakanlığına da hastanenin akıbeti hakkında soru sordular. Milletvekillerimiz Gümüşhaneyi ziyarete gelmişken de hastane hakkında yerinde bilgi almak istediler. Gümüşhane’de sağlıkla ilgili ciddi sıkıntılar var. Mevcut hastane ihtiyacı karşılamıyor, insanlar yeteri kadar kalite hizmet alamıyor. Yeni hastane ise halen hizmete açılamadı” diye konuştu.

‘Yerinde İnceledik’

CHP Vekillerinin Hastanede yapılan projeyi yerinde inceldiklerini hatırlatan Ağaç, “Vekillerimiz bu sorunları bildiği için hastaneyi yerinde incelemek ve yapılan faaliyetleri izlemek için yeni hastaneyi ziyaret ettik. Hastaneyi incelerken bizlere proje müdürü ve mühendis arkadaşlar eşlik etti. Proje hangi aşamada ve yapılan çalışmalar hakkında bizlere bilgi verdiler. Kafamızda ki soru işaretlerini kendilerine sorduk, yaptıkları işle ilgili bizleri aydınlattılar” dedi.

Proje 5.Ayda Bitecek

Başkan Ağaç, “Yapılan çalışmaların beşinci ayda biteceğini söylediler. Sonuçlandıktan sonra da o kaymanın kesileceğini umut ediyorlar. Kesileceğini dair bir düşünceleri var ama, bizim incelediğimiz ve geçmişteki bilgileri bir araya topladığımız da ciddi tereddütlerimiz var” şeklinde konuştu.

Başkan Ağaç sözlerini şöyle sürdürdü;

“Milletvekillerimiz notlarını aldı. Aynı konuyu tekrar gündeme getirecekler. En azından ilgili bakanlığa soru olarak konu iletilecek. Çalışmaların biteceği beşinci aydan sonra 1 yıl daha gözlem süreci olması lazım. Yapılan projenin tam olarak karşılığını verip, verilmediğine bakmak lazım. Çalışmalar bittikten sonra hemen hizmete açılması kafalarda farklı soru işaretleri bırakacaktır.”

Yapılan Çalışmaları Kim İnceliyor ?

Ağaç, “Çalışmaları yerinde inceledik, fakat çok tatmin olamadık. Teknik olarak sorun çıkmayacağı söylense de biz ikna olmadık. Arkada toprak boşaltılmış ve dik bir yamacın oluşmasına neden olduğu için heyelan riski var. Bir şeyler yapmak için yapılıyor gibi bir algı oluştu. Yapılan çalışmaları da inceleyen  bir birim var mı onu da merak ediyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İKNA, OLMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı