Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 10:41 Bu haber 1487 kez okundu
 
Chp’li Ağaç: AK Parti Kongreleri Sonrasında Salgında Patlama Yaşandı
SİYASET Haberi
Chp’li Ağaç: AK Parti Kongreleri Sonrasında Salgında Patlama Yaşandı

Chp’li Ağaç: AK Parti Kongreleri Sonrasında Salgında Patlama Yaşandı

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, AK Parti kongreleri nedeniyle Gümüşhane ve Karadeniz’in kırmızıya boyandığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bedri Ağaç, Gümüşhane’nin son açıklanan verilere göre kırmızı renkle çok yüksek riskli bölgede yer alması ile ilgili konuştu. Bu risk artışını AK Parti kongrelerine bağlayan Ağaç, ‘’ Oysa gerçekler şimdi daha net ortaya çıkıyor. Aldığımız bilgiye göre; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize AK Parti İl kongrelerine; Gümüşhane’den özel araçları ile gidenlerin dışında beşer otobüs doldurularak katılım sağlanmış. Peki neden; salonlar “Lebaleb” dolsun diye. Peki; bu kadar vatandaşı o yoğun ve riskli salonlara sırf görüntü ve şov için götürenlerin, kongreler sonrası da orada saatlerce kalabalık içinde duran muhtemelen de pek çoğu virüsle temas eden vatandaşların hiçbir kontrol ve önlem almadan il ve ilçelere yayılarak muhtemel vakaları bölgemize taşınmasında; bu konuya müdahil olmayan seyirci kalan kurumların, sorumlu ve yetkililerin hiç mi kabahati yok’’ dedi.

‘AK Parti Kongreleri Sonrasında Salgında Patlama Yaşandı’

CHP’li Ağaç, “Gümüşhane’miz salgında iller kategorisinde en riskli illerin arasına girerek haritada kırmızıya boyandı. En riskli 17 ilin arasında olduğu için esnaf başta olmak üzere tüm hemşerilerimizin yaşadığı sıkıntı ve olumsuzluk aynen devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde; “ülke genelinde sanki bu salgın bitmiş gibi bir hava seziyoruz ki; bu çok tehlikeli ve sakıncalı bir durum. Bu salgının üçüncü ve hatta dördüncü dalga ihtimali son derece yüksekken, Mutasyonlu virüsün ne sonuç doğuracağı tahmin bile edilemezken; sorumsuz ve hatalı davranışlar Allah korusun hastalığı patlatır ve onca bedelle verilen mücadelede tüm emekleri boşa çıkarır” diye açıklama yaparak ilgili ve yetkilileri uyarmıştık. Nitekim Karadeniz’de yapılan AK Parti Kongreleri sonrasında tüm Karadeniz illerinde salgın düzeyinde adeta patlama yaşandı. Gümüşhane de dâhil hepsi “Kırmızıya” döndü. Sanki bu sorun Gümüşhane’de kendi halinde yaşayan insanların kişisel tedbirsizliği nedeniyle olmuş gibi; şimdi yeniden maske mesafe gibi konularda sıkı önlemler, kontroller yaşıyoruz.” dedi.

‘Kongrelere Gümüşhane’den Araçlarla Gittiler’

CHP’li Ağaç açıklamasının devamında, “Oysa gerçekler şimdi daha net ortaya çıkıyor. Aldığımız bilgiye göre; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize AK Parti İl kongrelerine; Gümüşhane’den özel araçları ile gidenlerin dışında beşer otobüs doldurularak katılım sağlanmış. Peki neden; salonlar “Lebaleb” dolsun diye. Peki; bu kadar vatandaşı o yoğun ve riskli salonlara sırf görüntü ve şov için götürenlerin, kongreler sonrası da orada saatlerce kalabalık içinde duran muhtemelen de pek çoğu virüsle temas eden vatandaşların hiçbir kontrol ve önlem almadan il ve ilçelere yayılarak muhtemel vakaları bölgemize taşınmasında; bu konuya müdahil olmayan seyirci kalan kurumların, sorumlu ve yetkililerin hiç mi kabahati yok? Yazık değil mi başta sağlık çalışanları olmak üzere bu kadar büyük fedakârlık gösteren ve sıkıntı çeken vatandaşlarımıza?” ifadelerini kullandı.

‘Kırmızı İl Sıkıntısı İle Baş Başa Kaldık’

Herkesi sorumlu davranmaya davet ettiğini söyleyen Başkan Ağaç, “İktidarın seçmen nezdinde büyük güç kaybını gölgeleme ve bu maksatla taşıma kalabalıklarla algı yönetmeye çalışmasının yarattığı “Kırmızı il” sıkıntısı ile şimdi baş başa kaldık. Değdi mi yani? Kırmızı gerçi başka bir şey de çağrıştırdı. Seçimlerde iktidar blokunun kazandığı yerler “Sarı” ile, muhalefetin kazandığı yerler de “Kırmızı” ile haritalarda gösterilirdi. Demek ki inşallah; ilk seçimde Gümüşhane’nin rengi artık “Sararmayacak”.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Chp’li, Ağaç:, AK, Parti, Kongreleri, Sonrasında, Salgında, Patlama, Yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı