Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 10:56 Bu haber 5359 kez okundu
 
“Çimen, Ortalıkta Görünmüyor”
Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ağaç, Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu.
GÜNDEM Haberi
“Çimen, Ortalıkta Görünmüyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in ortalıkta görünmediği iddiasında bulundu.

Ağaç, yerel seçimlerin üzerinde iki ay geçtiğini belirterek, “Seçim sürecinde halkımıza gerçekleri anlatmaya çalıştık. Seçimde alınan sonuçları saygı ile karşıladık. Seçimin ertesi gün Gümüşhane'den ayrılan Sayın Varan'ı ve müteakiben ayrılan Sayın Canlı'yı zaten şehirde ve sokakta göremiyoruz. Ancak işin tuhafı, Sayın Çimen de pek ortalıkta görünmüyor” dedi.

Başkan Çimen’in seçimlerden birkaç yıl önce az da olsa görüldüğünü, çoğunluğu belediye kaynakları dışında olan projeler de dahil bütün işler durduğunu kaydeden Ağaç, şöyle devam etti: “Gümüşhane İleri, Daha İleri” dedin ama ileri giden hiçbir şey yok. Durmuş durumda olan işlerde yaprak bile kıpırdamıyor. Belediyenin borcunun tavan yaptığını; borçları ödemeyi bırak; emekli ikramiyelerini bile ödeyemediğini, hatta maaşları ödemede bile çok sıkıntı olduğunu biliyoruz. Gümüşhane'de inşaat işleri neredeyse durdu. Esnaf feci durumda, her gün bir iş yerinin kapandığına üzülerek şahit oluyoruz. Kapalı pazar yeri, araçlar amirliği binası, Harşit dere ıslahının yürüyüş yolları gibi işler yıllardır bitirilemiyor. Trafik ve park sorunu aynen devam ediyor. Mahalle arası yollar feci durumda. Şehrin ana caddesinde kaldırımlar rezalet. Kaldırım işgallerine aynen devam ediliyor. Büyük tantanalarla ilan edilen AVM yapımında tık yok. Yeni hastane binası rezaletinden bahsetmek bile istemiyorum.”

Gümüşhane halen Türkiye'nin en pahalı ekmek, ulaşım ve su fiyatına sahip il olduğunu dile getiren Başkan Ağaç, şu ifadeleri kullandı: “Sebze ve meyve fiyatlarını söylemeye bile gerek yok. Belediyede geçici işçilerden başlayan işçi çıkarma dönemi başladı. Borçlar artarak devam ediyor, esnafa olan borçlar ödenmiyor. Bizim seçimler için boş vaatler olarak gördüğümüz ve asla gerçekleştiremeyeceğinizi bildiğimiz, ancak dünyanın parasını harcayarak şovunu yaptığınız işler ve sözde projelerle ilgili sorgulama veya bir değerlendirme yapmak için zaman ayırmak bile aslında bizim için züldür. Ama yeri gelmişken söyleyelim;  “söz uçar, yazı kalır”. Proje kitapçıklarınız elimizde sık sık bu sözleri ve projeleri size hatırlatacağız. Gümüşhane gibi küçük yerlerde; para pul gibi işlerle belki seçmen iradesini etkilediniz ama özellikle seçmen bilincinin daha yüksek olduğu büyük şehirlerde yerel seçim sonuçları; sizin, partinizin ve küçük ortağınızın adına iyi değil. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm önemli büyükşehirleri kaybettiniz, partinizin ve ittifak ortağınızın bütün didinmesine ve mızıkçı tutumuna rağmen; inşallah 23 Haziranda İmamoğlu bir kez daha üstelik açık ara zaferini ilan edecek. Yani İstanbul ve Ankara'dan uydur kaydırla kaynak akışı da hayal oldu.”

Ağaç, açıklamasında daha sonra şunları söyledi: “Partiniz ve destekçisi ülkemizi tarihin en büyük ekonomik krizine soktu. Her şeyin en büyüğü ile övünme huyunuz var ya; işsizlikte Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdınız tebrikler! İsraf, kötü yönetim, liyakatsizlik ve yolsuzlukların da etkisi ile kaynakları, yani değirmenin suyunu bitirince üç kuruşa muhtaç hale getirdiğiniz ülkemizde ve ilimizde; artık İŞKUR aracılığı ile veya sosyal yardımlarla ulufe dağıtıp göz de boyayamayacaksınız. Yani ittifak olarak aldığınız ilçeler de dahil büyük kaynak sıkıntısı yaşayacağınız, yeni bir iş yapmayı bırak üç beş ay içinde maaşları bile ödemekte büyük güçlükler çekeceğiniz açık. Hadi bakalım; görelim şimdi; “Gönül Belediyeciliğini” veya “Beka için Milli Karar, Cumhur İçin İstikrarı” veya “İleri, Daha İleriyi”. Tamamı bir sonraki seçimde Gümüşhane'de olmayacak olan belki de bu nedenle; şehrin geleceğini, aslında dolaylı olarak ülkenin ve kendilerinin geleceğini değil; üç kuruşluk menfaatlerini düşünerek oy veren üniversiteli öğrencilere bir şey demek istemiyorum. Sadece toplum için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu ifade etmekle yetineyim. Ama ben asıl; ülkeyi bu hale getiren İttifakın iki partisini sanki birbirlerinden çok farklı imiş ve birbirlerinin gerçekten alternatifiymiş gibi yarıştıran, bütün eksik ve yanlışlarını görmelerine ve bilmelerine rağmen; oyları ile destek veren sevgili Gümüşhaneli hemşerilerime seslenmek istiyorum; nasıl şimdi yine aynı noktada mısınız? Kararınız ve tercihinizden memnun musunuz?”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Çimen,, Ortalıkta, Görünmüyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı