Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 09:36 Bu haber 3793 kez okundu
 
Çimen, Torullularla Buluştu
KÜLTÜR Haberi
Çimen, Torullularla Buluştu

 

Gümüşhane’deki en büyük ilçe derneği olan “Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği” üyeleri Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Programda AK Parti’nin Gümüşhane ve Torul belediye başkanları Torullularla buluşarak destek istedi.

Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezi salonunda yapılan yemekli toplantıya Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği Başkanı Mümin Çakıcı, AK Parti Gümüşhane Merkez ilçe Başkanı Fatih Gürses, AK Parti Torul İlçe Başkanı Osman Karabulut, AK Parti Gümüşhane ve Torul teşkilat mensupları, STK temsilcileri ve çok sayıda Torullu vatandaş katıldı.

“Beş Yıl Öncesine Göre Gümüşhane Köydü”

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, son beş yıl içinde AK Partili belediyelerde yapılan çalışmaların yüz yıla bedel olduğunu belirtti.

Pektaş, “Gümüşhane beş yıl öncesine kadar Türkiye’nin en büyük köyü durumunda iken, bugün modern bir şehir haline gelmiştir. 140 yılı aşkın bir geçmişi olan Gümüşhane Belediyesi’nin son beş yılda yaptığı çalışmalar 140 yıla bedel çalışmalardır. Harşit yıllardır bir dere iken, bugün Gümüşhane’nin bir simgesi ve sembolü olmuştur. Son beş yıl içinde belediye başkanlarımızla gayet uyumlu çalıştık. Belediyelerimize her türlü desteği verdik” dedi.

Torul – Tirebolu arasında yapımı planlanan üç şeritli yeni yolun proje çalışmalarının tamamlandığını anlatan Pektaş, “40 tünelli bir yol ve tünellerin toplam uzunluğu 20 kilometreyi bulacak. Bu yeni yolla ve Zigana tünelinin bitmesi ile Torul bölgenin turizm ve ulaşım cazibe merkezi olacaktır. Diğer taraftan Torul kalesi başlı başına bir turizm merkezi. Önümüzdeki dönemde Torul’u yürüyen merdivenle Kaleye bağlayabiliriz. Hem Torul’da hem Gümüşhane’de işi ehline verdik. Şimdi sıra Gümüşhane ve Torulluların AK Parti adayları Çimen ve Köroğlu’nu destekleyip Türkiye’de rekor kırmalarına gelmiştir” diye konuştu.

“Altyapısı Tamamlanmış Gümüşhane’de Yaşıyoruz”

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise, Torul’la Gümüşhane’nin etle tırnak gibi birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu, kendisinin Torulluları çok sevdiğini, bu nedenle de kendisinin de Torul derneğinin üyesi olduğunu hatırlattı.

2014-2019 yılları arasında Gümüşhane Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların eski ve yeni durumlarını slayt eşliğinde anlatan Başkan Çimen, “Bugün tüm alt yapısı tamamlanmış bir Gümüşhane’de yaşıyorsunuz” dedi.

Gümüşhane Belediyesi’nin 140 yıllık tarihinde yapılmayan tüm işleri 5 yıllık dönemde yaptıklarını belirten Başkan Çimen, yeniden belediye başkanlığını alarak, Gümüşhane’yi Türkiye’nin yıldızı olan bir kent yapacaklarını açıkladı.

Torul Adını Dünyaya Duyurdu

Toplantıda konuşan Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu slayt eşliğinde yaptığı konuşmada Torul ile Gümüşhane’nin tarih boyunca hep siyasi birlik içinde olduğunu söyledi.

Beş yıl önceki sloganlarının “Torul; ya köy kalacak ya da şehir olacak” ifadeleri olduğunu hatırlatan Başkan Nidai Köroğlu; “Bugün yapılan çalışmalarla sesini sadece Türkiye’ye değil dünyaya duyuran bir Torul ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

2018 yılı içinde Torul kalesini 35 bin yabancı turistin ziyaret ettiğini belirten Başkan Köroğlu, “2018 yılında Torul’a gelen yabancı turistlerin 25 bini Arap turist. Şimdi biz yabancı turistlerin arsa taleplerini karşılamak üzere Torul’da arsa planlama çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“Hizmetlerinizden Dolayı Teşekkür Ediyoruz”

Toplantının açılışında konuşan Torullular Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Tanıtım ve Kültür Derneği başkanı Mümin Çakıcı Milletvekili Cihan Pektaş’ın ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’le Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu’nun birlikte katıldıkları bu toplantıdan Torullular adına büyük mutluluk duyduğunu belirterek, hizmetleri için hem Milletvekili Pektaş’a, hem de başkanlar Ercan Çimen ve Nidai Köroğlu’na teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çimen,, Torullularla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı