Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 12:11 Bu haber 957 kez okundu
 
“Çizmeleri Giyeceğiz Sokağa Çıkacağız”
Kelkit Belediye Başkanı Nas, Seçim Sürecince Verdikleri Vaatleri Yerine Getirmek İçin Mücadele Edeceklerini Söyledi.
SİYASET Haberi
“Çizmeleri Giyeceğiz Sokağa Çıkacağız”

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Kelkit Belediye Başkanlığını AK Parti’den kazanan Aziz Nas, seçim süresince verdikleri vaatleri yerine getirmek için mücadele edeceklerini, çizmeleri giyerek sokağa çıkacaklarını söyledi.

Başkan Nas, seçim sürecini değerlendirerek, seçim sonrası yapacakları çalışmalarla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulundu. Nas, 31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçimlerinden sonra yoğun itirazların yaşandığını, yaşanan süreçten sonra mazbatasını alarak göreve başladığını belirtti.

“Zor Bir Süreçten Geçtik”

Zor bir süreçten geçtiklerini, kazasız-belasız seçim sürecini tamamladıklarını ifade eden Başkan Nas, şu ifadeleri kullandı: “Bugün itibariyle başladık, Allah yardımcımız olsun. Bu her kesim için önemli. Demokrasinin bizlere verdiği en güzel nimettir. Bu güne kadar sürmesi de sistemin gereği. Seçimler bitti. Kazanan kazandı, herkes görevini aldı. Bizler de gecikmeli de olsa seçim süreci tamamlanmadığı için ancak mazbatamızı aldık ve görevimize başladık.Kelkit'te 13 Nisan  tarihi itibariyle seçim süreci tamamlandı. Bunu da doğal karşılıyoruz. Demokrasinin ve sistemin içinde olan bir şey. Bizler de şu an itibariyle tebrikleri kabul ediyoruz. Secim sürecinde verdiğimiz vaatleri yapmak için mücadele edeceğiz.”

“Kelkit İçin 5 Yıllık Projelerimiz Var”

Seçim süresince vatandaşlara projelerini anlattığını, bunun için de beş yıllık bir plan yaptıklarını anımsatan Başkan Nas, şöyle devam etti: “Bu projeleri yapmak için mücadele edeceğiz. Hazırda olan projelerimize hemen başlayacağız. Diğer yer ve hazırlıkları bitmemiş olan projelerin de hazırlıklarını tamamlayıp hızlı bir şekilde hizmete gireceğiz. Çizmelerimizi giyeceğiz. Sokağa çıkacağız. Cumhur ittifakın adayıydık. Netice olarak seçime birlikte girdik. Birlikte kazanmış olduk. Bu önümüzdeki beş yıl boyunca Cumhur ittifakının belediye başkanı olarak çalışacağız. Kelkit’in belediye başkanı olacağız, ama Cumhur ittifakı olarak. Seçim sürecinde, Cumhur ittifakı olarak verdiğimiz taahhütlerimize ve sözlerimize uygun hareket edeceğiz. Kelkit’te iki partinin birleştiği bir ittifakız ama tek partiymiş gibi hareket ettik. Bu süreçte çok iyi bir şekilde süreci atlattık. MHP arkadaşlarımızla teşekkür ediyorum. Onlarla birlikte uygun bir şekilde getirdik. Bundan sonrada amacımız Kelkit'e hizmet etmek. Problem çıkarmadan bundan sonraki süreci götüreceğiz.”

“Yılmaz’a Teşekkür”

Mevcut Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’ın 31 Mart tarihine kadar AK Parti’den seçilmiş bir belediye başkanı olduğunu anımsatan Başkan Nas, “Ünal Bey, Güzel hizmetler yaptı. Biz yaptığı bu güzel hizmetlerden dolayı öncelikle kendisine teşekkür ediyoruz. Bu bir hizmet ve bayrak yarışıdır. Sonuçta nasip meselesidir. Bu görevi şimdilik bizler devraldık. Bizler de bu görevi layıkıyla mümkün mertebe en yükseğe çıkarmak için caba içinde olacağız. Ne kadar hizmet yaparsak ne kadar hedefe yaklaşırsak o ölçüde hedefe yaklaşmış oluruz. Ayrımız gayrımız olmaz. Eski başkan yeni başkan diye de bir şey olmaz. İhtiyacımız olursa kendilerine sorabileceğimiz sorma ihtiyacı duyduğumuz yerlerde kendisine istişare edeceğiz, soracağız. Onun da bu taleplerde kaçmayacağına biliyorum. Gereken desteği verecektir. Buna inanıyorum. Ben o arkadaşlarımıza ve kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Çizmeleri, Giyeceğiz, Sokağa, Çıkacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı