Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 11:37 Bu haber 846 kez okundu
 
Çocuklar ÇOGEP’le İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi
GÜNDEM Haberi
Çocuklar ÇOGEP’le İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi

Çocuklar ÇOGEP’le İstanbul ve Çanakkale’yi gezdi

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulanan ‘Bir Çocuk Bin Umut-2’ devam ediyor.

Proje kapsamında 14-17 Ekim tarihleri arasında proje hedef grubuna dahil edilen 41 öğrenci ve öğrencilere refakat edecek 1 rehber öğretmen, 4 TDP personelinin katılımıyla toplamda 46 kişiyle İstanbul ve Çanakkale’ye kültürel ve sosyal amaçlı gezi düzenlendi.

Çocuklar İstanbul gezisinde Beylerbeyi Sarayı, Sultan Ahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı gibi İstanbul’un tarihi dokusunu yansıtan yerlerin yanında yakın tarihe tanıklık etmiş 15 Temmuz Şehitler Anıtını da ziyaret etti. Ayrıca öğrencilerin ilgi duyduğu Hababam Sınıfı müzesi gezildi. Geziye özel olarak hazırlanan tekne eşliğinde İstanbul boğaz turu da yapıldı.

Projeye katılan öğrencilere Türk tarihinin en önemli ve en büyük savaşlarından birisi olan Çanakkale Savaşı'nın yaşandığı toprakları tanımaları, Çanakkale ruhunu hissetmeleri, birlik olma duygusunu yeniden yaşamaları ve ülkenin ne şartlarda kurulduğunu kavramaları adına özel rehber eşliğinde tarihi ve gerçek destanın yazıldığı Çanakkale Şehitlikleri ve tarihin dönüm noktasına şahitlik eden mekânlar ziyaret edildi.
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklar, ÇOGEP’le, İstanbul, ve, Çanakkale’yi, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı