Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 09:17 Bu haber 978 kez okundu
 
Depremden Etkilenen Bir Ev Tahliye Edilecek
DİĞER Haberi
Depremden Etkilenen Bir Ev Tahliye Edilecek

 

Geçtiğimiz hafta Bayburt’ta gerçekleşen 3,8 büyüklüğündeki depremin hissedildiği Gümüşhane’de hasar gören bir bina tahliye edilecek. Deprem nedeniyle gerçekleşen sarsıntıda merkeze bağlı Karaer Mahallesi’nde bulunan Gümüşhane Devlet Hastanesi’nin personel lojmanı hasar gördü. Olay anında büyük panik yaşayan bina sakinleri yetkililere ulaştı. Binayı inceleyen yetkililer, binanın tahliye edilmesi gerektiğini apartman sakinlerine bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Bayburt’ta meydana gelen 3,6 büyüklüğündeki deprem Gümüşhane’de de hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklanan verilere göre, yerin 5,3 kilometre altında meydana gelen deprem, Gümüşhane’de paniğe neden oldu. Depremde herhangi bir can kaybı yaşanmazken, Karaer Mahallesi’nde bulunan Gümüşhane Devlet Hastanesi personel lojmanı zarar gördü. Duvarlarda ve balkonlarda çatlak meydana gelen lojmanda incelemelerde bulunan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Gümüşhane İl Müdürlüğü binanın tahliye edilmesi gerektiğini, bina sakinlerine bildirdi.

 ‘Resmi Bir Yazı Gelmedi’

Bina sakinlerinden Eser Köprülü (37), deprem anında bina sarsıntının hissedildiğimi belirterek, “Binada dört aile yaşıyor. Depremin ardından binada çatlakların oluştuğunu fark ettik. Yetkilileri aradık. Sağ olsunlar hemen geldiler. İncelemelerden sonra bize bu akşam burada kalmamamız gerektiğini söylediler.  Yine çevre ve şehircilikten ekipler gelerek binanın tahliye edilmesi yönünde bilgi verildi ama henüz elimize resmi bir yazı gelmedi. Deprem anında binada kalanlarda bir panik oluştu. Ciddi olarak hissettiler. Bina yaklaşık 60 yıllık. Binanın akıbetiyle ilgili olarak yetkililerden net bir bilgi verilmediği evlerimizde kalmaya devam ediyor. Başka bir binaya tahliyemiz için yetkililerden haber bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Depremden, Etkilenen, Bir, Ev, Tahliye, Edilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı