Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 11:27 Bu haber 1422 kez okundu
 
Deva Partisinde İl Başkanı Kim Olacak.
NABIZ Haberi
Deva Partisinde İl Başkanı Kim Olacak.

 

Siyaset Gümüşhane’de hızlı bir şekilde şekilleniyor.  Gelecek partisi il başkanlığına  Arzular Kabaköy eski Belediye başkanı Necati Uçan’ın oğlu Yasin Uçan getirilmişti. Gözler şimdi DEVA partisine çevrildi.

Deva Partisi il başkanının belirlenmesi ile Gümüşhane siyasetinde  yeni şekiller biraz daha ortaya çıkacak. Deva Partisinde yapılanmada gözler kurucular kurulunda bulunan Gümüşhane Üniversitesi eski kurucu rektörü İhsan Günaydın’a çevrildi. Gümüşhane’nin de içinde bulunduğu iller de il başkanı belirlemek için 5 kişilik bir heyet kuruldu. Eski rektör ihsan Günaydın “ İl başkanı belirlemek için ince eleyip sık dokuyoruz. Siyasette temiz insan ve iyi insan olan, işinde iyi olan iki kriteri üzerinde barındıran herkese kapımız açık” dedi.

Kurucu üye Günaydın Haziran sonu ve Temmuz başı itibari ile il başkanlarının çoğunun da şekilleneceği ve birebir atamaların Genel Başkan Ali Babacan tarafından yapılacağını söyledi.  Bakalım Gümüşhane il başkanı kim olacak. Bilindiği üzere gazeteci Hamza Çakır ve 2 iş adamı ile 2 avukat konuşuluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Deva, Partisinde, İl, Başkanı, Kim, Olacak.,
Yorumlar
Haber Yazılımı