Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 11:52 Bu haber 728 kez okundu
 
Dibekli’de Salgın Vakası
Gümüşhane'de bir köyde, şebeke suyundan ve Düğünde ki pastadan zehirlenme şüphesiyle 3 günde 92 kişi hastaneye başvurdu.
SAĞLIK Haberi
Dibekli’de Salgın Vakası

Gümüşhane'de bir köyde sudan  ve düğünde ki Pastadan zehirlenme şüphesiyle 3 günde 92 kişi hastaneye başvurdu İddiaya göre, merkeze bağlı Dibekli Köyü'nde mevcut köy suyunun yeterli gelmemesi nedeniyle köylüler, 5 Temmuz Cuma günü dereden su deposuna borularla drenaj yaptı.

Drenajın ardından köylülerden bazıları halsizlik, sancı, diz ağrısı, bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı ve terleme gibi şikayetlerle Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne başvurdu. 3 Günde Hastaneye baivuran 92 hastadan bazları ise  düğünde yedikleri pastadan sonra bulantı ve kusma kendilerinde  görüldüğünü söyledi.

Hastaneye başvuran köylülerin ayakta tedavileri yapıldı. Köy suyundan ve çeşmelerden numune alan İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, numuneler üzerinde incelemelerde bulundu. İlk belirlemelere göre yapılan incelemede köy suyunda koliform bakteri tespit edildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, köylülere suyu kaynatıp içmeleri yönünde uyarıda bulundu.Konuyla ilgili araştırmalar devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dibekli’de, Salgın, Vakası,
Yorumlar
Haber Yazılımı