Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 08:59 Bu haber 1491 kez okundu
 
Dikkat! Dikkat! Kantek Sokaktan Ana Yola Çıkışta Sorun Var.
NABIZ Haberi
Dikkat! Dikkat! Kantek Sokaktan Ana Yola Çıkışta Sorun Var.

 

Gümüşhane’de geçtiğimiz hafta park sorunu yok, Park etme sorunumuz var diye yazmıştık. Yine aynı konuda bir başka noktaya değinmek istiyoruz. Gümüşhane Devlet Hastanesi arkasında bulunan Dumlupınar Sitelerine giden Kantek sokaktan anayola girmek isteyen sürücüler, yolun birleştiği her iki noktaya park edilen araçların görüş mesafesini kapattığından dolayı sürekli kazalara davetiye çıkartıyor. Mahalle halkı yaşanan kazaların son bulması için yetkililerden gerekenin yapılmasını istiyor.

Anayol istikametinden hızlı gelen araçlarla, tali yoldan çıkan araçlar viraja yakın yerlere yapılan araç parkı nedeniyle yol birleşmesinde birbirlerini göremiyorlar,  uyarı işaretleri yetersizliği nedeniyle de sıkıntı yaşanıyor. Hal böyle olunca da kaza geliyorum diyor.

Vatandaşlar anayoldan hızlı gelen araçların kazaya davetiye çıkardıklarını belirterek; “tali yoldan anayola çıkışta görüş mesafesi olmadığı için buradan çıkan araç sürücüleri büyük tehlike içerisine giriyor. Her an kaza olacak korkusuyla yaşıyoruz. Neredeyse her gün son anda kazalar atlatılıyor. Anayol Tarafından gelen araçları görmek için yolun ortasına kadar gelmek gerekiyor. O anda hızla bir araç geldiğinde ise kaza kaçınılmaz oluyor. Özellikle biz anayol istikametinden gelenler için ışıklı uyarı levhaları ve bu alanda yol kenarlarına araçların park edilmemesinin doğru olacağını düşünüyoruz. Can kayıpları yaşanmadan bu duruma çare bulunulmalıdır” diyorlar. Sorunun bir an önce çözülmesini yetkililerden rica eden sürücüler daha fazla kaza yaşanmadan bir an önce önlem alınmasını istiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dikkat!, Dikkat!, Kantek, Sokaktan, Ana, Yola, Çıkışta, Sorun, Var.,
Yorumlar
Haber Yazılımı