Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 11:21 Bu haber 1714 kez okundu
 
Dilin Kemiği Yok
NABIZ Haberi
Dilin Kemiği Yok

 

Geçtiğimiz günlerde DSİ 22.Bölge Müdürlüğü yetkilileri sosyal medya hesaplarında Bahçecik baraj inşaatının son durumunu hava fotoğraflarıyla anlatırken, “Gümüşhaneli aziz vatandaşlarımıza memba kalitesinde su temin etmek için inşa edilen bu barajımızın sözleşmeye göre 06 Eylül 2021 tarihinde tamamlanması hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı. Bizlerde konuyu yazılı basına taşıdık.

Yapılan açıklama, dillendirilen iş bitim tarihi bir tarafa, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar göz önünde bulundurulduğunda Gümüşhane’de yaşayanlar olarak biz; temiz içme suyu için bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor. Üstelik bu gecikme sadece yaşanan ekonomik sorunlara da kalsa. Bir de; Gümüşhane Devlet Hastanesinin, Canca Kalesi Restorasyon işinin, Pazar Yeri inşaatının, İbrahim Lütfü Paşa Konağı Restorasyonunun,  Karşıyaka Tabiat Parkı ve Teleferik yapımının ve daha birçok projenin beklenmedik(!) gelişmeler neticesinde tamamlanamaması ve hatta başlanamaması gibi durumlar var elbet. Hülasa beklemeye alışkın Gümüşhanelilerin keson kuyulardan su içmekten kurtulacağı tarih 2022 ve hatta 2023 yılı olarak görünüyor.

İlk kez 2014 yılında, Belediye Başkanı Ercan Çimen’in henüz daha aday olduğu seçim sürecinde gündeme gelen " Cazibeli içme suyu” için milletvekilimiz Cihan Pektaş, ihale tarihi olan 22 Ağustos 2016’da şunları söylemişti.

"Şimdiye kadar keson kuyulardan sağlanan içme suyunu kullanan Gümüşhane'nin en önemli sorunlarından biri olan içme suyu sorunu, Bahçecik Barajı ve Aktutan Göletinden baraja su iletecek boru hattı tünelinin 2018 yılında hizmete girmesi ile çözüme kavuşacak. Gümüşhane’mize hayırlı ve uğurlu olsun.”

Hayırlı olmasına hayırlı olsun ama Gümüşhaneliler bu Ramazan ayıda dahil olmak üzere keson kuyulardan su içmeye devam ediyor.DSİ'nin paylaşımlarına bakılınca daha uzunca bir zamanda keson kuyularından su içmeye devam edecek...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilin, Kemiği, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı