Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 11:15 Bu haber 1169 kez okundu
 
Doğan, ‘Zamana İhtiyacımız Var’
EĞİTİM Haberi
Doğan, ‘Zamana İhtiyacımız Var’

‘Salonu Olmayan Spor Lisesi’ adlı haberimiz üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Doğan Gazetemize Konuştu

Gümüşhane’de 2 yıl önce faaliyet göstermeye başlayan Gümüşhane Spor Lisesinde fiziki şartların olgunlaşmaması nedeniyle spor salonun olmaması öğrenci ve velilerinde tepkisine neden olduğunu okuyucularımıza duyurmuştuk.

Doğan, ‘Zamana İhtiyacımız Var’

İl Milli Eğitim Müdür Seydi Doğan gazetemize yaptığı açıklamada gereken tüm çalışmaların sürdüğünü belirterek netleşen bir şey olmadığını ve eğitim binasıyla ilgili bir sorun olmadığını söyledi.

 Müdür Doğan “Netleşen bir şey henüz yok ama merkeze almayla ilgili yıl içerisinde bir gündemimiz olacak. Şuanda eğitim öğretim binasıyla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Salona erişim noktasında okulumuzu destekleyeceğiz. Sosyal bilimler lisemizin salonunu onlara tahsis ettik. Erişim konusunda belediyemizle görüşerek de bir destek talep ediyoruz. Ayrıca arkadaşlarımızda haftalık ders programını salonların uzaklığına göre ayarlıyorlar. Öğrenciler salondan çıkıp okula derse gelmeyecekler. Çıkıp direk evlerine gidecekler. Gün içerisinde hem okula hem de salona gitmeyecekler. Okul Aile Birliği Başkanımıza da bu durumu izah ettik ve gerekçelerini anlattık. Biz süreci biliyoruz, ne anlama geldiğini de biliyoruz. Dolayısıyla biraz daha zamana ihtiyacımız var” dedi.

Doğan, söz edilen spor lisesini kente kazandırmak için gereken çalışmaları titizlikle yürüttüklerini hatırlatarak, şehir için spor lisesinin öneminin farkında olduğunu söyledi.

Müdür Doğan, “Spor lisesi açılırken bu durumu bakanlığa izah edebilmek ve nihayetinde bu liseyi şehrimize kazandırabilmek amacıyla, spor salonu ile ilgili olan kısmı üniversitemiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile protokol yaptık. Lisemiz birinci senesini henüz yeni doldurdu. Türkiye’nin birçok yerindeki spor liseleri de ancak 3-4 sene geçtikten sonra arzu edilen noktaya geliyor. TOBB ile ilgili konu daha öncesinde gündeme gelmişti ancak o süreç bitti. Din eğitimi kampüsü olarak hizmet verecek” diye konuştu.

‘200 Metre İçinde 3 Tane Spor Salonu’

Lise içeresinde ki spor salonlarıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Doğan, “Arzumuz lise kampüsü içerisinde Gümüşhane Lisesi de bittikten sonra bu değerlendirmeyi o alan içinde nasıl çözebiliriz ona bakmak. Çünkü orada sosyal bilimler lisemizin spor salonu var. Ayrıyeten yeni Gümüşhane Lisesinin spor salonu da yapılacak. Aynı zamanda yine gençlik spor ile protokolümüzde var. Yani o bölgede birbirine yakın 200 metre içinde 3 tane spor salonu var. Zaten Harşit Lisesinin 11. ve 12. sınıf öğrencileri mezun olduğunda Anadolu lisesi bitiyor. Dolayısıyla Gümüşhane Lisesi de bittiği zaman lise kampüsü içerisinde orayı da değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

 ‘Ulaşımla İlgili Belediyeye Talebimiz Oldu’

Öğrencilerin okul ve spor salonlarına ulaşımıyla ilgili belediyeye talepleri olduğunu belirten Müdür doğan sözlerini şöyle tamamladı;

“Bu sene içinde tekrar bu konuyu görüşeceğiz. Hatta Okul Aile Birliği ve Okul İdaresinin de bu noktada talepleri olmuştu. Çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyoruz ama gündemimizdeki bir konu. Bu sene içinde diğer okul binalarımızın mekânsal kullanımı ve verimliliği ile ilgili çalışmalarımız olacak. Bu sene içinde spor lisesi buraya gelecek diye bir ifade kullanmıyorum. Bu sene sadece orasıyla ilgili kapsamlı bir çalışma yapacağız. Önümüzdeki yıldan itibaren de bu çalışmayı tamamlayacağız. En mantıklı bölge 4 tane lisemizin içerisinde bulunduğu ve lise kampüsü yapacağımız yer. Zaman içerisinde bu sorun çözülecek.”

    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğan,, ‘Zamana, İhtiyacımız, Var’,
Yorumlar
Haber Yazılımı