Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 10:26 Bu haber 1003 kez okundu
 
Doğrudan Temin Olayı Sorunu Bitmiyor…
NABIZ Haberi
Doğrudan Temin Olayı Sorunu Bitmiyor…

 

Geçtiğimiz hafta nabız köşemizden “Ah! Şu Doğrudan Teminler” başlıkla bir nabız yazısı yayınladık. Yayınladığımız nabız yazısında Gümüşhane’de devlet erkanının Gümüşhane esnafından değil de il dışındaki esnaftan teklif aldığını ortaya koyarken “bu duruma kim dur diyecek “diye de eklemiştik.

nabız yazımızın hemen akabinde Gümüşhane daire amirlerinden biri bizi aradı. Daire amirimiz “Nabız da yazdıklarınızı okudum. Benim de böyle bir durumum söz konusu, ancak, ” benim dairemde bu konuda doğrudan temin üzerinden mal almam gerekti. Ben de piyasa araştırması yaptım. Almak istediğim mal Gümüşhane esnaflarının hiç biri tarafından üretilmiyor ve satılmıyordu, yani bayiliği de yoktu” dedi

Bizde ilgili daire amirimizin hassasiyetine teşekkür ettik. Biz zaten Gümüşhane’de üretim yapabilen ve birebir bu ürünleri satan esnafımızdan teklif alınmasını istiyoruz . Eğer daire amirimizin dediği gibi Gümüşhane’de böyle bir ürün üretilmiyor ve satılmıyorsa daire amirlerimiz tabi ki dışardan bu ürünü ve malzemeyi tedarik edebilirler. Buna kimsenin bir şey söyleme hakkı yok. Yalnız İlimizde bu ürün ve malzeme üretiliyor ve satılıyorsa daire amirlerimiz il dışından lütfen teklif almasın.  Bu Gümüşhane’ye büyük haksızlıktır. Bizim sitemimiz buna. Peşini de bırakmayacağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğrudan, Temin, Olayı, Sorunu, Bitmiyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı