Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 10:26 Bu haber 1474 kez okundu
 
Eğitime Açılan Kapı 2023 Ödül Sahiplerini Buldu
EĞİTİM Haberi
Eğitime Açılan Kapı 2023 Ödül Sahiplerini Buldu

Eğitime Açılan Kapı 2023 Ödül Sahiplerini Buldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı faaliyetleri içerisinde düzenlenen resim ve karikatür dalında ortaöğretim öğrencilerine yönelik “ Eğitime Açılan Kapı 2023” temalı yarışmanın ödül töreni gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Onur Aydın, okul müdürleri ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyon belgesi çerçevesinde eğitimde 21. Yüzyılda öğrencilerin öğrenmesiyle ilgili faktörlerin aktif bir şekilde sürecin içerisinde olması için çaba sarf etmekteyiz. Bu kapsamda ilimizde eğitimin tüm paydaşlarıyla 2023 yılına hazırlık sürecimizi devam ettirmekteyiz. Bunları yaparken bir çok eğitsel ve fiziki düzenlemelerin yanında etkinlik ve yarışmalarda 2023 Vizyonu tüm paydaşlar tarafından iyi anlaşılması ve özümsenmesini hedeflemekteyiz.” dedi

İki kategori resim ve karikatür alanında yapılan yarışmada, resim yarışmasında Gazipaşa Ortoakulu öğrencilerinden Beyza Aydın birinci, Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Nehir Kurt ve Hüseyin Tuna Şentürk üçüncü oldu.

Karikatür yarışmasında Gümüşhane Lisesi öğrencilerinden Sıla Ünlü birinci, Alif Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Fatmanur Şanlı ikinci ve Türk Telekom Fen Lisesi öğrencilerinden Hazal Bayrak üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilerin hediyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcısı Mesut Olgun ve Şube Müdürü Onur Aydın tarafından verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitime, Açılan, Kapı, 2023, Ödül, Sahiplerini, Buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı