Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 11:28 Bu haber 3050 kez okundu
 
“EK Göstergede Adalet İstiyoruz”
EKONOMİ Haberi
“EK Göstergede Adalet İstiyoruz”

 

TEÇ-SEN Gümüşhane Şubesi Başkanı Yüksel Berker, ülke gündeminde olan ek gösterge konusunda açıklama yaptı.

Berker, yaptığı açıklamada, sadece belirli gruplara 3600 ek gösterge verilerek gösterge sorununun çözülemeyeceğini, daha da derinleşeceğini ifade etti.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinden önce tüm partilerin seçim beyannamelerinde yer alan “3600 Ek Gösterge” sorununun çözümü için ortaya atılan belirli meslek gurupları olan hemşire, polis,öğretmen ve din görevlilerine verileceği hususu sorunu çözemeyeceğini dile getiren Berker, şunları kaydetti: “3600 ek göstergenin verileceği söylenen “Hemşire, Polis, Öğretmen ve Din Görevlileri” zaten kamu çalışanlarının yüzde 75’ini ifade etmektedir. Geriye kalan yüzde 25’lik kısmının kapsam dışı bırakılması sorunun derinleşerek devam etmesine sebep verecektir. Oysa ki, söz konusu 3600 ek gösterge sorununun köklü çözümü için mutlak bir sistem kurulması, herkesi kapsaması ve belirli meslek guruplarına değil, eğitim durumlarına göre her kadroya verilecek biçimde kurgulanması sistemin işlerlik kazanmasını ve bu sorunun ülke gündeminden tamamen çıkmasını sağlayacaktır.”

Başkan Berker, açıklamasını şöyle tamamladı: “TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak teklifimiz, tüm kamu çalışanlarına unvan gözetilmeksizin; “İlkokul ve ortaokul mezunlarına 2000, lise ve dengi okul mezunlarına 2200, ön lisans mezunlarına 3000 ve üniversite mezunlarına 3600” ek gösterge verilmesidir. Bugüne kadar ortaya atılan tekliflerin en sağlam, en köklü  ve en çözüm odaklı teklif TEÇ-SEN Teklifidir. Bu teklifin yasalaşması ile 3600 Ek Gösterge sorunu ülke gündeminden tamamen çıkacaktır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “EK, Göstergede, Adalet, İstiyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı