Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 11:21 Bu haber 899 kez okundu
 
Ekmeğe Gelen Zam.
NABIZ Haberi
Ekmeğe Gelen Zam.

 

Gümüşhane'de Ramazan ayının başlanması ile birlikte Türkiye'nin hemen her ilinde olduğu gibi pide ön plana çıktı. Pide, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Gümüşhane'de aynı fiyattan satıldı. 550 gram pide 3500 liradan satılırken dün bir okurumuz bizi aradı.

Okurumuz," Ramazan ayı olması nedeniyle kimse ekmek almıyor. Dün bir fırından ekmek aldım ekmeğe zam geldiğini söylediler. Bendende 3 bin lira bedel aldılar" dedi. Bizde okurumuzun bu söyleminden sonra Fırıncılar dernek başkanı Halis Zengin'i arayıp doğru olup olmadığını sorduk. Zengin;" Pide'yi geçtiğimiz yılın fiyatından satıyoruz. Herhangi bir zam yapmadık. Ekmekte ise 400 gram olan ekmeği 500 grama çıkardık. 400 Gram ekmek 2 bin liradan satılıyordu. Şimdi yüz gram ekmekte gramajı artırdık. Fiyatını da 3 bin lira yaptık. Çok cüzi bir zam geldi. Bunu da hemşehrilerimizin anlayışla karşılayacağını bekliyoruz" diye konuştu.

Ne diyelim vatandaşın bilgilendirmek adına hem vatandaşın söylemini hem de dernek başkanının söylemlerini bu nabzımızdan kamuoyu ile paylaşıyoruz. Takdir tabii ki halkımızın.Lakin Ramazan ayı nedeniyle keşke zam işini daha önce ve sonraya bıraksaydık.Vatandaşımız şimdi yine ramazan nedeniyle zam yaptılar diyeçek..!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekmeğe, Gelen, Zam.,
Yorumlar
Haber Yazılımı