Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 11:02 Bu haber 2012 kez okundu
 
Emekli oldu, ‘boş durmak bana göre değil’ diyip tavuk çiftliği kurdu
EKONOMİ Haberi
Emekli oldu, ‘boş durmak bana göre değil’ diyip tavuk çiftliği kurdu

 

Yıllarca emniyet teşkilatında görev yaptıktan sonra emekli olan polis memuru Celalettin Çelik, köyüne döndükten sonra tavuk çiftliği kurdu. Çiftliğine minik gölet yapan Çelik, şimdi de kaz çiftliği kuracak.

Gümüşhane’nin Köse ilçesi Kabaktepe köyüne tavuk çiftliği kuran emekli polis memuru Celalettin Çelik kendi işinin patronu oldu.

Uzun yıllardır Türk polis teşkilatına hizmet veren 3 çocuk babası Çelik, emekli olduktan sonra eşi ve 3 çocuğuyla birlikte memleketi Gümüşhane’nin Köse ilçesi Kabaktepe köyüne döndü.

Uzun yıllar polis memuru olarak devletine hizmet eden Çelik, emekli olduktan sonra boş durmanın kendisine göre olmadığını görünce ilk etapta tavuk çiftliği kurmaya karar verdi.

“Tesisi büyütüp daha geniş kitleye hitap edeceğim”

Kurduğu çiftlikte tavuklardan elde ettiği yumurtaları satmaya başlayan ve taleplere yetişemeyen Çelik, kapasiteyi sürekli artırmaya başladı. Daha büyük ve daha donanımlı bir tesis kurmak için harekete geçen Çelik, “Kesimhanesi, belki kuluçkahanesi şeklinde daha donanımlı bir tesis yaparak biraz daha geniş bir pazara, geniş bir kitleye hitap etmeyi düşünüyorum” dedi.

“En az bin kaz yetiştirmek istiyorum”

Bu işe başlarken hedefini de oldukça büyük tuttuğunu kaydeden Çelik, “İnşallah önümüzdeki süreçte proje yaparak devlet desteği ile bu tavuk çiftliğimin yanına birde kaz çiftliği kuracağım. Şu anda çiftliğimde kazlarımda var. Onlar için arazimin içine doğal bir gölet yaptım ve kazların yüzme ihtiyacını da karşılamış oldum. Kaz çiftliğindeki hedefim asgari olarak bin kaz yetiştirmek. Yaz aylarında müsait olan yaylalarımızı da değerlendirerek kazlarımızı yetiştirmek istiyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekli, oldu,, ‘boş, durmak, bana, göre, değil’, diyip, tavuk, çiftliği, kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı