Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 10:50 Bu haber 1154 kez okundu
 
En büyük balığı tutmak için yarıştılar
SPOR Haberi
En büyük balığı tutmak için yarıştılar

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde 1. Olta Balıkçılığı yarışması düzenlendi. 31 yarışmacının katıldığı yarışmada 5,76 kilogram ağırlığında sazan tutuldu.

Kürtün Kaymakamlığı ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ortaklığında Harşit çayı üzerinde yapılan Kürtün Baraj Gölü Pamuklu mevkiinde gerçekleştirilen yarışmaya 31 kişi katıldı.

Gökkuşağı alabalığı ve sazan balığı kategorilerinde yapılan yarışma sabah saat 07.00’de başladı ve akşam 17.00’de tamamlandı.

Yarışmada en büyük balığı 5 kilo 760 gram sazan balığını yakalayan Mert Alper Deniz kazanırken, en çok balık kategorisinde Ömer Köse 3 adet balıkla birinci oldu.

Yarışmada dereceye giren sporculara kupaları ve birer olta takımından oluşan hediyeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, şube müdürü Yakup Atalay ve Kürtün Gençlik Spor Müdürü Ömer Çavuşoğlu tarafından verildi.

Yarışma içerisinde yakalanan balıkların tamamı ve baraj gölünde faaliyet gösteren balık şirketlerinden birisi tarafından hediye edilen balıklar Gümüşhane Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı sevgi evleri öğrencilerine gönderildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, büyük, balığı, tutmak, için, yarıştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı