Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 11:58 Bu haber 1724 kez okundu
 
En Önemlisi Sağlık…!
NABIZ Haberi
En Önemlisi Sağlık…!

 

Gümüşhane Devlet Hastanesinde geçtiğimiz hafta bazı sorunları buradan gündeme getirmiştik. Lakin bu sorunlarımıza yönelik yetkililerden bir cevap gelmedi. Hal böyleyken maalesef hastanemizde sorunlar gittikçe büyüyor. Biz yinede bazı konulara dikkat çekmez isteriz.

Özelikle geçtiğimiz yıl Aralık ayında Gümüşhane'den tayini çıkarak ayrılan eski Başhekim Arif Atay beyin yerine 8 aydır neden bir başhekim atanmadı merak ediyoruz. Gümüşhane gibi tek hastanesi olan bir ilde var olan ve var olmaya devam eden sorunların çözümünü hale vekâleten yapılmış görevlendirmelerle mi çözeceğiz?

Uzman doktor sayımızda gözle görülür bir eksiğimiz olduğu söylense de biz bunlara kulak asmıyoruz. Şöyle ki; doktorlarımız diğer illerde günde 100 hasta muayene ederken bizde bu sayının yarısı çıvarında hasta muayenesi gerçekleştiriyor. Edindiğimiz bilgilere göre 30 polikliniği olan Gümüşhane Devlet Hastanemizde günde muayene edilen hasta sayısı geçtiğimiz aylarda 900 kadar düşmüş. Yeni yeni bu sayı 1400-1500 hastaya çıkartılabilmiş. Yani 30 poliklinik hizmetinin verildiği diğer illerde ki hastanelerde 3 bin hasta muayene edilirken bizde ancak bunun yarısı muayene edilebiliyor. Bu durumdan memnun mu olmalıyız yoksa üzülmeli miyiz bilemedik.

Bir üçüncüsü tamamlanmış olmasına rağmen bir türlü hizmete açılamayan yeni hastanemizin durumu ortada. Geçtiğimiz yıllarda mevcut hastane önüne prefabrik poliklinik yapılacaktı. Yeni hastanemizin uzun süre daha açılmayacak gibi görünüyor. Öyleyse prefabrik poliklinik projesinden neden vazgeçildi?

Bir dördüncüsü. Bu güne kadar Gümüşhane sağlığının başında olan yöneticilerimiz, Gümüşhane insanının en ufak bir sorunda Gümüşhane’yi değil de Trabzon’da bulunan hastaneleri tercih etmesini acaba nasıl yorumluyorlar?

Diyeceğimiz şu ki; sebebi her ne olursa olsun. Hayatta en önemli şey sağlık ve Gümüşhane insanı maalesef hiç hak etmediği şekilde sağlık hizmeti alıyor!...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, Önemlisi, Sağlık…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı