Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 11:30 Bu haber 2240 kez okundu
 
“Engellli hastalarımızı sırtımızda taşıyoruz”
SAĞLIK Haberi
“Engellli hastalarımızı sırtımızda taşıyoruz”

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)’ye geçen Gümüşhane Şehit Ebe Kevser Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde geçen yıl Eylül ayında  6 olan hasta randevu sistemi bu yılın Eylül ayında  (MHRS) ile 52 oranında artı. Şehit Ebe Kevser Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Gençağa Kaya gazetemize yapmış olduğu açıklamada 52’lik artışın yanı sıra hasta memnuniyeti ise 84 oranda olduğunu açıkladı.

Polikliniklerde bakılan toplam hasta sayısının 48.308 kişi olduğunu söyleyen Kaya, “Gümüşhane nüfusuna yakın  hastayı muayene ettik . Çocuk polikliniğimizde faal olarak çalışmaktadır. Her dolgu yaptıran çocuklara başarı belgesi ve yanında Türk bayrağı hediye ediyoruz. Okullardaki ağız ve diş sağlığı taramalarına ise Sağlık Müdürlüğünden arkadaşlar gidiyor. Biz ise onların ulaşamadıkları noktada kendilerine yardımcı oluyoruz. Ayrıca Kürtün, Torul, Köse, Şiran ve Kelkit’te diş hekimleri izine ayrıldığında biz buradan takviye gönderiyoruz” dedi.  

“Öncelikli Olarak MHRS’Lİ Hastalara Bakıyoruz”

21 hekim, 11 poliklinik ve 18 ünite ile hizmet veren hastanede tek amaçlarının hasta memnuniyetini arttırmak olduğunu söyleyen  Başhekim, “ Hastalarımızın geldikleri zaman sıra beklemeden bakılmaları için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)’den yani 182’den randevu almalarını istiyoruz. Hastalarımız zaman zaman uzun süre zarfınca beklediklerine dair şikâyet ediyorlar. Bunun nedeni bizim öncelikli olarak MHRS’ li hastalara bakmamız. Önceliği olan engelli hastalarımız ve yaşlılarımız ile birlikte diğer bir önceliğimizde MHRS’ li hastalar. 15 dakikada bir randevularımız var. 21 hekimimizde MHRS’ si açık durumda. Hastanemiz hafta sonları ve resmi tatillerde sabah 09.00-17.00 çalışmaktadır. Hafta içleri ise akşam 17.00’den 21.00’e kadar nöbetçi muayenemiz vardır. Randevusuz gelen hastalara da bakıyoruz, hiçbir zaman geri çevirmiyoruz” şeklinde konuştu.

“Engellli hastalarımızı sırtımızda taşıyoruz”

Engelli hastaları engelsiz hale getirip gerektiğinde sırtlarında taşıdıklarını belirten Kaya, engelleri vatandaşların tedavilerini devlet hastanesiyle yaptıkları iş birliği ile sürdürdüklerinin altını çizdi. Bunların yanı sıra evde tedavi hizmetlerinin de bulunduğuna değinen Kaya, “İster köyde ister şehirde olsun her eve gidiyoruz. Trabzon’dan Erzincan sınırına kadar ulaşabiliyoruz. Her çarşambada cezaevine bir hekim görevlendiriyoruz. Hastanemize gelen mahkûm hastalara da hizmet veriyoruz. Hizmet binamızda şuanda toplam 81 personelimiz var. Burada hizmetin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Genel durumumuz üst düzeyde diyebilirim” dedi.  

“Sen Sıranı Bekleme, Sıran Seni Beklesin”

Hastanemizin fiziki şartları çok iyi olduğunu ifade eden Kaya, şuanda sadece çevre düzenlemesiyle ilgili bir problem yaşadıklarını belirtti. Buradaki şartların çok iyi durumda olduğunu düşünen Başhekim Kaya, kendisini bu hastaneye bağlayan şeyin mesleğine duyduğu sevgi olduğunu söyledi.  Hastanedeki cihaz kapasitesini yavaş yavaş arttırdıklarını sözlerine ekleyen Kaya, “Şuanda röntgen ünitemizin kapasitesini arttırmış durumdayız. Panoramik çekim yapan üçüncü röntgen cihazını getirdik. Günde ortalama 350 hastaya hizmet veriyoruz. Cihazlarımızın durumu çok iyi. Yakında 6 cihazımız daha gelecek. Devlet eksik cihazlarımızı tedarik ediyor. Tedavi masalarımız gelecek en kısa zamanda. Torul ve Kürtün’ ün diş ünitelerini değişeceğiz” açıklamalarında bulundu.  

Gazetemiz aracılığıyla hastalara bir çağrıda bulunan Kaya, “ Hastalarımızın internetten veya MHRS’ nin mobil uygulamasından randevularını alarak gelmelerini istiyoruz. Zaten MHRS’ nin sloganı şu; ‘Sen sıranı bekleme, sıran seni beklesin’ Gümüşhane halkımız MHRS konusunda bu sene çok bilinçli. Biz bir yıl önce bu sisteme başladık. Geçen sene Eylül ayında bu sisteme başlarken hiç başarılı olacağımızı ummamıştık. MHRS çok önemli bir şey. Gümüşhane halkına MHRS konusunda gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.                        

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Engellli, hastalarımızı, sırtımızda, taşıyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı