Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 10:24 Bu haber 583 kez okundu
 
Ensar Konağı misafirlerini bekliyor
GÜNDEM Haberi
Ensar Konağı misafirlerini bekliyor

Ensar Konağı misafirlerini bekliyor

Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Oylumdere köyünde birkaç yıl önce Olgunlar sülalesi tarafından yapımına başlanan ve inşaatı tamamlanan Ensar Konağı misafirlerini bekliyor.

Ensar Konağının üst katında dört yatak odasının yanı sıra her odada ebeveyn banyosu bulunmakta. Ayrıca alt katında bulunan bir adet 50 metre kare bir adet 25 metre kare salonun yanı sıra 30 metre kare mutfağıyla da köy halkına hizmet vermekte.

Konağın yapımı boyunca yakından ilgilenen Olgunlar sülalesinden Yücel Olgun, yaptığı açıklamada “Uzun uğraş sonucunda kendi arsamız üzerine inşa ettiğimiz ve masrafının yüzde 70 civarı sülalemiz tarafından karşılanan ve diğer kısmı eş ve dost yardımlarıyla yapılan konağımız tüm köy halkının hizmetine girmiştir. Bu vesile ile inşallah gelecek yıl sılayı rahim için köyümüze gelecek olan ve köyde evleri bulunmayan köylülerimize konağımızın anahtarını teslim ederek konakta misafir etmekten onur duyacağımızı belirtmek isterim. 
Ayrıca köyümüzde ikamet eden köylülerimizde her istediği an konağı kullanma hakkına da sahip olduklarını söyleyerek, Konak köy halkının cenaze, düğün ve nişan gibi işlerine hizmet verecektir” dedi.

Olgun sözlerini “Konağımızın yapımı aşamasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sonlandırdı.
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ensar, Konağı, misafirlerini, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı