Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 09:20 Bu haber 6234 kez okundu
 
Ertuğrul Sarı Örneği ve Gümüşhane’de Spor Neden Gelişmiyor
NABIZ Haberi
Ertuğrul Sarı Örneği ve Gümüşhane’de Spor Neden Gelişmiyor

 

Gümüşhane'de Millî Eğitim Müdürlüğünde Beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Ertuğrul Sarı geçtiğimiz hafta sonu Trabzon'da düzenlenen 2021 yılı 41. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonuna katıldı. Şampiyonaya katılan sporcu 2. olarak dereceye girdi ve madalya aldı.

384 sporcunun yarıştığı yarışmada ikincilik kazanan Ertuğrul’la Sarı’yı bir kez daha tebrik ediyoruz. Gümüşhane’de yıllarca sporculuk yaparak şampiyonalara giden bazı sporcularımız küstürüldü. Kah Gençlik spor kah Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu sporcularımıza destek olmayarak küsmelerine sebep olduğunu düşünüyoruz. İkinci olarak kürsüye çıkan Ertuğrul Sarı ile bir röportaj yaptık. Ve  bir gerçekle karşılaştık. Şimdi Ertuğrul Sarı’nın hikayesini dinleyince Gümüşhane’de spor olayının nasıl işlediğini öğrenmiş olacaksınız.

 Gümüşhaneli Ertuğrul Sarı yarışmalara Gümüşhane adına değilde Bayburt konursu spor kulübü adına  katılıyor. Kendisine bunu sorduk. Bakın neler diyor.

Ertuğrul Sarı ”2 yıldır sporcularım dahil olmak üzere Bayburt Konursu Spor kulübü adına yarışıyoruz. Bura da bizi kabul etmediler yarışmalara götürmediler. Bize zorluk çıkardılar. Antrenör olarak kendi sporcularımı vermediğimiz için bize aba altından sopa gösterdiler. Şampiyon olan sporcularımıza bir takdim yaparak onurlandırmadılar. Çalıştırdıklarım sporcuların çoğunu gençlik spor bünyesinde antrenörler kendi bünyelerinde yarıştırmaya çalışarak emek hırsızlığı yaptıkları için Gümüşhane adına yarışmıyoruz. Bayburt bize her türlü imkânı sağlıyor “diye konuştu.

Şimdi, Hem gençlik, hem milli eğitim yöneticilerine soruyoruz? Bu sporcumuz neden Bayburt adına yarışıyor? Bu Gümüşhane’nin bir ayıbı değil midir? Sayın Valimize de buradan bir çağrıda bulunuyoruz. Ertuğrul Sarı’yı çağırıp kendisiyle bir konuşma ihtiyacı duyar mı?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ertuğrul, Sarı, Örneği, ve, Gümüşhane’de, Spor, Neden, Gelişmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı