Haber Detayı
25 Ekim 2019 - Cuma 10:27 Bu haber 980 kez okundu
 
Eski İl Genel Meclisimiz Çok Mu Gezerdi?
NABIZ Haberi
Eski İl Genel Meclisimiz Çok Mu Gezerdi?

 

Gümüşhane'de vatandaşın en çok merak ettiği konulardan biride İl özel idaresi meclisinin görevlerinin halka yansımasındaki inisiyatif ve paraların adil dağıtılıp dağıtılmadığıdır. Geçtiğimiz günlerde il özel idaresi meclis üyelerimizden Halit Okur ağabeyimiz elim bir kaza sonucu hayatını kaybetmişti. Halit Okur abimizin mekânının cennet olmasını rabbimden niyaz ederken, ölümünden dolayı boşalan meclis üyeliğine seçilen Mahmut Zengin kardeşimize de başarılar diliyoruz.

Herkesin merak ettiği İl özel idare meclisinin yaptıklarını bu güne kadar elimizden geldiği kadar kamuoyuna duyurmaya çalıştık.

Şimdi önemli bir paylaşımda daha bulunmak istiyoruz.31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen meclisimizden bir önceki meclis son döneminde gezi ve il dışı görevlerine harcadığı paranın miktarı 380 bin TL olmuş. Çok mu az mı tartışmıyoruz. Lakin Gümüşhane meclisimiz gezilere 380 bin lira harcayabiliyorsa bizim il özel idaresi meclisimizin büyük bir kaynağı vardır diye düşünüyoruz.

Geçtiğiminiz dönem bu meclisimizin harcadığı bu yüksek meblağdan dolayı 31 Mart yerel seçimlerinde seçilen meclisimizde yeni yasama döneminde gezi ve diğer programları kaldırarak para harcanmasının önüne geçmiş. Ne diyelim. Gümüşhane’mize hayırlı olsun. Harcanan paraların nereye gittiği ise meclisimizdeki tutanaklarda mutlaka vardır . Bu meclisimizden bunlarında açıklanmasını bekleriz. En azından eski meclis üyelerimiz nerelere gitmiştir bilelim.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, İl, Genel, Meclisimiz, Çok, Mu, Gezerdi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı