Haber Detayı
21 Kasım 2020 - Cumartesi 10:09 Bu haber 1360 kez okundu
 
ESNAFA ACİL DESTEK ŞART
EKONOMİ Haberi
ESNAFA ACİL DESTEK ŞART

 

Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı pandemi sürecinde çalışma saatleri kısıtlanan esnafın BAĞ-KUR primlerinin yan ısıra vergide indirime gidilmesi ve  kira stopajının kaldırılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Başkan, Bostancı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 Zor günler geçiren esnafın Sağlık için alınan hiçbir karara karşı değiliz. Tedbirlere evet, ancak bizim halimiz ne olacak? Çalışma saatleri kısıtlanan esnaflarımızın BAĞ- KUR primlerinde indirim yapılmasını vergi indirimine gidilmesini kira stopajının kaldırılmasını ve özellikle de büyük ve zincir marketler ve AVM’ler ile esnaf sanatkârlar odalarına kayıtlı esnaflarımızın bir tutulmamasını talep ediyoruz.

Daha önce getirilen kısıtlama tedbirleri kapsamında en büyük sıkıntıyı esnaf ve sanatkârımız yaşadı. Hiç kuşkusuz yeni alınan kısıtlama tedbirleri kapsamında olumsuz etkilenecek olan kesim yine esnaf ve sanatkârlarımızdır. Bu alınan kararlar kapsamında esnaf özel olarak desteklenmelidir.  Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Hiç zaman kaybedilmeden iş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı. Kira yardımının yanı sıra elektrik, su, doğalgaz gibi genel giderlerini karşılamak için her ay düzenli olarak belli oranda esnafımıza nakdi yardım yapılmalı. Esnaf ve sanatkârlar kapalı oldukları bu dönemde SSK, BAĞ-KUR ve vergi ödemelerinden muaf tutulmalıdır, ifadelerini kullanan Genel başkanımızın haklı çağrısını destekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESNAFA, ACİL, DESTEK, ŞART,
Yorumlar
Haber Yazılımı