Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 09:13 Bu haber 4182 kez okundu
 
Fırıncılar Zamdan Memnun Kalmadı!
Gümüşhane’de Ekmeğe Yapılan 3’lük Zam Fırıncıları Memnun Etmedi
EKONOMİ Haberi
Fırıncılar Zamdan Memnun Kalmadı!

Gümüşhane’de hayata geçirilmesi beklenen ekmek zammı fırıncılar tarafından yeterli gözükmezken, bazı fırıncıların ise yapılan zamma tepki göstermek için fiyatları değiştirmeyeceğini söylediler. Önümüzdeki günlerden itibaren uygulanması beklenen ekmek zammı, Gümüşhane’deki fırıncıları tatmin etmedi.  Geçtiğimiz aylarda ilgili kurum ve fırıncılar arasında düzenlenen toplantının ardından ekmek zammının uygulanması kararının ardından tarifeler belirlenmeye başladı.  Fırıncılar zamdan memnun olmasa da bazı vatandaşlar zam oranının fazla olduğunu dile getirirken, bazı vatandaşlar ise ülke ve dünya şartlarına göre zammın uygun olduğunu belirtiyor. Fırıncılar ise, getirilen zammı uygulamadan una gelen zam nedeniyle yeni fiyattan pek de memnun olmadıklarını dile getirdiler.

‘Zam Tatmin Edici Değil’

Öte yandan yapılan zammın önümüzde ki günlerde uygulanmaya başlayacağı öğrenilirken Gümüşhane Fırıncılar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Halis Zengin yapılan zammı az bularak tepki gösterdi. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Zengin, “Un fiyatlarına, mayaya, sigortaya ve asgari ücrete gelen 3 ile 50’lik zamdan sonra bize sadece 3’lük bir zam verildi.  Fırıncılar olarak biz bu zammı uygulamayacağız. Bir ekmekte 330 kuruş zam verildi.   Yıllardır odalar bizi mağdur ediyor” dedi.

‘Biraz İnsaflı Olsunlar’

Yapılan zam konusunda Odalara yüklenen Zengin, “Birilerine iyi görünmek için bizleri mağdur ediyorlar” diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Ekmeğin kilosu Trabzon’da 8 bin 700 kuruş TL iken, Gümüşhane’de ise 7 bin 500 kuruş. Bir önce ki zamda ekmeğin kilosu 7 bin 250 kuruştu, bizde ise 6 bin 750 kuruştu. Unumuzu, mayamızı ve odunumuzu Trabzon’dan alıyoruz.  Un fiyatlarına, mayaya, sigortaya ve asgari ücrete gelen 3 ile 50’lik zamdan sonra bize sadece 3’lük bir zam verildi.  Fırıncılar olarak biz bu zammı uygulamayacağız. Bir ekmekte 330 kuruş zam verildi.   Yıllardır odalar bizi mağdur ediyor. Birilerine iyi görünmek için bizleri mağdur ediyorlar. Bir de bunlara ek olarak nakliye parası ödüyoruz. Biz hiçbir zaman Trabzon’u geçemedik. Yetkilileri biraz daha insaflı olmaya davet ediyoruz”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fırıncılar, Zamdan, Memnun, Kalmadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı