Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:44 Bu haber 3238 kez okundu
 
Gelecek Teşkilatlanıyor DEVA Haftaya İl Başkanını Atıyor.
NABIZ Haberi
 Gelecek Teşkilatlanıyor DEVA Haftaya İl Başkanını Atıyor.

Gümüşhane'de yeni partiler harıl harıl. İl başkanlığı belirlenen Gelecek Partisi Gümüşhane’nin en büyük ilçesi konumundaki Kelkit ilçesinde ilçe başkanını atadı. Merkez ilçe için görüşmelerini de tamamlayan başkan Yasin Ucan ,"merkez ilkçe başkanını da hemen hemen belirledik .Bir hafta 10 gün içinde de merkez ilçe başkanını atayacağız" dedi.

Deva partisi ise Türkiye genelinde il başkanlarını atamaya başladı. DEVA partisi büyük illerde atadığı il başkanlarına bakılırsa il başkanlığı için ince eleyip sık dokuduğunu söyleyebiliriz. Profesör ve eski Belediye başkanlarından il başkanı atayan DEVA partisinde Gümüş hanede şekillendi.

Gümüşhane’nin de içinde bulunduğu 7 ilin komisyon başkanlığını yapan DEVA Partisinde komisyon başkanı Hasan Karal “7 ilin 5’inde çalışmalarımız hemen hemen tamamlandı.2 il le ilgili çalışmalarımızda devam ediyor” dedi. Şu anda 41 ili yüzde 60-70 tamamladıklarını söyleyen Karal, yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Her zaman B-C planımız da var” dedi.

Gümüşhane il başkanlığı için edindiğimiz bilgi ise bu hafta içinde netleşecek.3 kurucu üyenin biri il başkanı olacak Gümüşhane’de görüşmelerin sonunda DEVA genel başkanı Ali Babacan’a listenin gittiği, bugün yarın ise il başkanının atanacağı bilgisine ulaşıldı. Herkesin merakla beklediği atamanın Gümüşhane’de DEVA’nın sancılımı olacak yoksa güçlümü doğacağı il başkanının kim olacağına bağlı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Gelecek, Teşkilatlanıyor, DEVA, Haftaya, İl, Başkanını, Atıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı