Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 10:33 Bu haber 26875 kez okundu
 
Gelecek Uçan’a Emanet
Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu Ve Sosyal Politikalar Başkani Ise Feramuz Üstün’ün Üstlendiği Gelecek Partisinin Gümüşhane Il Başkani Atanndı
SİYASET Haberi
Gelecek Uçan’a Emanet

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun liderliğinde kurulan Gelecek Partisi'nin Gümüşhane İl Başkanı Yasin Uçan oldu. Uçan'ın kurucu il başkanı olarak atanmasıyla ilgili kararı Gümüşhane eski Milletvekillerilerinden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Feramuz Üstün sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Üstün, "Bugünkü Başkanlık Kurulu toplantımızda Gümüşhane’mize kurucu il başkanı olarak görevlendirilen Yasin Uçan kardeşime başarılar diliyorum, hayırlı hizmetlere vesile olsun inşallah" diyerek Uçan'ın başkanlığını deklare etti.

Arzular-Kabaköy Beldesi bir önceki dönem Belediye Başkanı Necati Uçan’ın oğlu olan Yasin Uçan’ın mazbatasını aldıktan sonra bir basın açıklaması yapması beklenirken, Uçan Gümüşhane’de aktif siyasetçiler içerisinde en genç il başkanı oldu.

Atamayla ilgili gazetemize açıklama yapan Gelecek Partisi Gümüşhane İl Başkanı Yasin Uçan “Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu şahsımla ilgili böyle bir tercihte bulundu. Bu benim için önemli referanstır. Bu referansı onurla taşımak ve görevimi en iyi şekilde icra etmek için elimden gelenin en iyisini yapma gayretinde olacağım. Şehrimiz partimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Açıklamasında teşkilat oluşumu ile ilgili bilgi paylaşan Uçan ,” Şu anda gayet iyi bir noktadayız. İl ve merkez ilçe yapılanmasını yüzde seksen oranında şekillendirdik. Birtakım görüşmelerimiz daha olacak. Bu görüşmelerin akabinde oluşturacağımız teşkilatı da kamuoyu ile paylaşacağız. Aynı şekilde ilçelerde de önemli aşamalar kaydettik. Açık konuşmak gerekirse, umduğumdan çok daha yüksek bir teveccühle karşılaştım. Bu beni daha da heyecanlandırdı, ziyadesiyle memnu etti. Ayrıca Genel Başkan yardımcımız Sayın Feramuz Üstün’ünde önemli destekleri var. Bu vesile ile hem Sayın Üstüne hem de bu süreçte bizi koşulsuz destekleriyle cesaretlendiren yol arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Hepimiz daha iyi bir Türkiye geleceği için bu yola çıktık” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gelecek, Uçan’a, Emanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı