Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 10:37 Bu haber 1472 kez okundu
 
‘Gençliğe Değer’ projesi meyvelerini vermeye başladı
GÜNDEM Haberi
‘Gençliğe Değer’ projesi meyvelerini vermeye başladı

‘Gençliğe Değer’ projesi meyvelerini vermeye başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından her bir din görevlisinin en az 10 gence ulaşmasını sağlamak üzere başlatılan ‘Gençliğe Değer’ projesi çeşitli faaliyetlerle Gümüşhane’de de gerçekleştiriliyor.

DİB’in önemli bir hizmet alanını oluşturan ve geleceğin teminatı olan gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı yetişmelerine katkı sunmak amacıyla başlatılan proje kapsamında Gümüşhane İl Müftülüğü tarafından personele yönelik “Gençliğe Değer” eğitim seminerlerinin tamamlandı ve ardından Gümüşhane’de gençlere ulaşmak üzere din görevlileri çeşitli etkinlikler gerçekleştirmeye başladı.

Kent merkezindeki Kemaliye Camiinde Müezzin-Kayyım Mehmet Karabulut’un gençlere ulaşmak için başlattığı sosyal ve kültürel etkinlikler meyvesini vermeye başladı.

Çocukların camiyle, Kuran’la buluşmaları, dinlerini, peygamberlerini, peygamberimizin güzel ahlakını öğrenmeleri, ailelerine ve topluma faydalı birer fert olarak yetişmeleri için başlatılan girişimler neticesinde haftanın belirli günlerinde gerçekleştirilen etkinliklere yaklaşık 40 genç katılıyor. Oluşturulan bu gençlik halkası ise her geçen gün büyüyor.

Bu halkalara katılan gençlere her hafta değişik ikramlarda bulunulurken, ardından gerçekleştirilen oyunlar, aktivitelerle de cami ve gençlerin kaynaşması sağlanıyor.

Etkinliklerin sonunda Kur’an-ı Kerim, İtikat, İbadet, Ahlak ve Değerler Eğitimi gibi çeşitli alanlarda gençlerin seviyelerine göre sıkmadan, yormadan dersler işleniyor.

Etkinliklere katılan gençler gerçekleştirilen bu tür programlardan çok memnun kaldıklarını, buraya devam etmekten mutluluk duyduklarını, vakitlerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirdiklerini ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Gençliğe, Değer’, projesi, meyvelerini, vermeye, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı