Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 11:13 Bu haber 894 kez okundu
 
Gençlik Merkezi 284 gence Sarıkamış temalı sinema filmi izletti
GÜNDEM Haberi
Gençlik Merkezi 284 gence Sarıkamış temalı sinema filmi izletti

Gençlik Merkezi 284 gence Sarıkamış temalı sinema filmi izletti

Gümüşhane Gençlik Merkezi, Sarıkamış Harekâtı’nın 105. yılı anma etkinlikleri kapsamında dört gün boyunca 284 gence Sarıkamış temalı ‘Beyaz Hüzün’ sinema filmini izletti.

Gümüşhane’de gençlere Birinci Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve binlerce askerimizin şehit olduğu Sarıkamış’taki o ruhu yaşatmak ve milli manevi değerlerimizi gençlere daha etkin şekilde tanıtmak, vatan sevgisini aşılamak ve tarih bilincini kazandırmak amacıyla vizyona yeni giren “Beyaz Hüzün” sinema filmini izlettirildi.

Gümüşhane Spor Lisesi, Fevzipaşa Ortaokulu, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 15 Temmuz Ortaokulundaki 284 öğrenci, Gençlik Merkezinin organizasyonuyla Sema Doğan Yaşam Alanında bulunan sinema salonunda Sarıkamış temalı “Beyaz Hüzün” filmini izledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mücahit Atalay, “O ruhu hissetmek, onlara güçlü bir şekilde taşımak ve gençlerimizde bu ruhun, bilincin var olmasını sağlamak bizim için önemli bir görev. Bakanlığımız belirlediği kontenjan dâhilinde sinema biletleri Gençlik Merkezimizce temin edilmiş olup, ulaşım ise Gümüşhane Belediyesi tarafından sağlanmıştır” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlik, Merkezi, 284, gence, Sarıkamış, temalı, sinema, filmi, izletti,
Yorumlar
Haber Yazılımı