Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 11:30 Bu haber 749 kez okundu
 
Gezer diyaliz hekim sertifikasını aldı
SAĞLIK Haberi
Gezer diyaliz hekim sertifikasını aldı

Gezer diyaliz hekim sertifikasını aldı

Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ayşegül Aygün Gezer, 88 iş günü süren eğitimlerin ardından ‘Diyaliz Hekim Sertifikası’ aldı.

Gezer, Diyaliz Hekim Sertifika Programı kapsamında İstanbul Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi’nde 88 günlük eğitim programı kapsamında hem teorik hem de pratikte hasta takibine yönelik aylık, günlük vizitler hakkında derslerin yanı sıra, yine hastaların genel sorunları ve diyaliz uyumsuzluklarına karşı alınacak önlemler, yaşam kalitelerini artırmaya yönelik çalışmalar ile Diyaliz Hastalarının takibi, ilaçlarının düzenlenmesi ve aylık kontrollerinin yapılması üzerine detaylı eğitimler aldı.

Gümüşhane Devlet Hastanesinde kış aylarında 25-30, yaz aylarında ise 50-55 Diyaliz Hastasına hizmet verildiğini kaydeden Gezer, bundan böyle daha verimli bir şekilde bu hizmetin sürdürüleceğini, resmi sertifikanın düzenlenmesinin ardından ilaçların reçetelendirileceğini söyledi.

Eğitim dönüşü geçtiğimiz hafta hastanedeki görevine başlayan Dr. Ayşegül Aygün Gezer, Diyaliz Servisinde tedavi gören hastalara vizitler düzenleyerek hem genel durumlarını kontrol etti hem de kendilerini bilgilendirdi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gezer, diyaliz, hekim, sertifikasını, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı