Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:49 Bu haber 268 kez okundu
 
GÜ’de mezuniyet töreni sanal ortamda yapılacak
EĞİTİM Haberi
GÜ’de mezuniyet töreni sanal ortamda yapılacak

 

Gümüşhane Üniversitesinde 12’nci Kuruluş Yıldönümü ve Mezuniyet Töreni Uzaktan Eğitim Sistemi ile sanal ortamda canlı olarak düzenlenecek.

Yenip Koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı iptal edilen mezuniyet töreni Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in talimatıyla üniversitenin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden sanal ortamda canlı olarak gerçekleştirilecek.

Hazırlıkları 3 hafta öncesinden başlanılan tören için birimlerinde dereceye giren 54 öğrenciye Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığımız tarafından mezuniyet cübbeleri ve kepleri gönderildi. Cübbeleri alan öğrenciler ise duygu ve düşüncelerini kısa bir video ile dile getirdi.

26 Haziran 2020 Cuma günü saat15.00’da yapılması planlanan sanal mezuniyet töreni üniversitenin sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayımlanacak.

Salgının gölgesinde gerçekleşecek törenin mezun öğrencileri motive etmesini amaçladıklarını kaydeden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Bildiğimiz üzere ülkemizde ve tüm dünya baş gösteren COVİD 19, bir diğer adıyla Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği toplu alanlarda etkinliklerin yapılması kısıtlandı. Bu kapsamda hepimizin sağlığı için alınan bu tedbirler neticesinde üniversitelerin tüm mezuniyet törenleri de iptal edildi. Gümüşhane Üniversitesi olarak öğrencilerimizin her ne kadar mezuniyet coşkusuna ortak olsak da tören yapılmadan onları üniversitemizden göndermenin buruk bir acısını yaşamaktayız. Bu nedenle de aldığımız bir karar gereği onları sanal mezuniyet töreni ile birlikte uğurlamayı, bir nebze de olsa bu buruk acıyı coşkulu bir sevince dönüştürmeyi düşünüyoruz. Bundan dolayı da bütün öğrencilerimizi temsilen birimlerinde ilk üç sıralamaya giren 54 öğrencimize cübbe ve keplerini gönderdik. Törenin yapılacağı günde de bu öğrencilerimize üniversitemizin Uzaktan Eğitim Sistemi ile sanal ortamda bağlanıp, mezuniyetlerini kutlamayı planlıyoruz. Üniversitemiz için bir ilk olacak bu tören için çalışmalarımız halen devam etmektedir. Gönül isterdi ki bu törende bir arada olalım. Ama ortada halen devam eden bir salgın süreci var. Bizlerin de öğrencilerimizin ve ailelerinin sağlığı için tedbirlerimizi almamız gerekiyor. Yapılacak mezuniyet törenimizi sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak vereceğimiz için töreni bütün öğrencilerimiz buradan takip edebilirler. Bu vesileyle buradan tüm öğrencilerimizin mezuniyetlerinin hayırlı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki her biri ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi adına önemli işler yapacaklardır. Törenin yapılmasında emeği geçen başta Rektör yardımcılarımız ve danışmanlarımız olmak üzere üniversitemizin bütün birimlerine ve hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜ’de, mezuniyet, töreni, sanal, ortamda, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı