Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 10:54 Bu haber 11247 kez okundu
 
Gümüş’ün Kapısına Kilit Vurulacak
Gümüşhanespor’da 10 Gün İçerisinde Ödemeler Yapılmazsa Kapısına Kilit Vurulacak
SPOR Haberi
 Gümüş’ün Kapısına Kilit Vurulacak

 

Ekonomik olarak zor günler geçiren Gümüşhanespor’da kulüpte alacaklı olan oyunculara ligin son haftasında ki Sarıyer müsabakası öncesi ödemeler yapılmadığı takdirde oyuncular sözleşmelerini tek taraflı fesih edecek.

Öte yandan uzun bir dönem alacaklarını alamayan futbolcu grubundan 6 oyuncunun alacaklarının tahsis edilmediği için daha önce kulübü TFF’ye şikayet ettiği ve alacaklarının en kısa sürede ödenmediği takdirde sözleşmelerinin tek taraflı fesih edeceği belirtiliyor.

Futbolcular Kulübe İhtar Çekti

 2 sezondur kulüpten alacakları alamayan futbolcular avukatları aracılığıyla kırmızı beyazlı ekibi Türkiye Futbol Federasyonuna sözleşmeleri doğrultusunda ödenmesi gereken ücret ödenmediği için şikayet etti.  Gümüşhanespor 2 sezondur futbolculara ücretleri ödeyememişti.

Öte yandan sezon başında oyuncu grubuna verilen çeklerinde sahte çıkması temsilcimizin işini zorlaştırıyor.

Ödemeler Yapılmazsa Oyuncular Serbest Kalacak

Oyuncu grubunun TFF’ye şikayeti üzerinde kulübün ödeme yapması için verilen resmi süre 30 gün olarak belirtiliyor. Bu süre içerisinde oyuncu grubuna ödeme yapılmazsa sözleşmeler tek taraflı fesih edilecek ve oyuncu serbest kalmış olacak.

Oyuncuların serbest kalması halinde Gümüşhanespor transfer tahtasını açamadığı takdirde ikinci devreye alt yapı oyuncularıyla devam etmek zorunda kalacak. Temsilcimizin alt yapı takımının da istenilen seviyede olmaması ve iki maç üst üste sahaya çıkmama durumunda -12 puan silme cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Büyük bir kriz geçiren temsilcimizin yöneticilerin mevcut durumun ciddiyetinin farkında oldukları ve kulübü düzlüğe çıkarmak için seferberlik oldukları kaydediliyor.

Acil Ödenmesi Gereken Miktar 1.5 Milyon

TFF’ye şikayet eden futbolculara ödeme yapmak isteyen yönetim kurulu elde oyuncuları tutmak için 1.5 milyona ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Yönetim ilk olarak mevcut oyunculara ödeme yaparak elde oyuncuları tutmak, devre arasında ise 1 milyon daha gelir elde edilebilirse transfer yasağı kaldırılmak için çalışmalar başlayacak.

6 Oyuncu Farklı Takımlarla Söz Kesmiş

Gümüşhanespor’a, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödemlerin yapılması için verilen süre sonunda ödeme yapılmadığı takdir oyuncular boşa çıkmak olacak ve farklı takımlarla anlaşabilecek. Sezonun ilk devresinin bitimine sayılı günler kala sezonun ikinci yarısına daha hazır girmek isteyen takımlar transfer yapabilmek için arayış içerisinde.

Tüm olumsuzluklara rağmen ligde iyi mücadele eden oyuncu grubuna birçok takımın talip olduğunu öğrenildi.  Transfer dönemi öncesinde birkaç takımın oyuncu grubundan birkaç isimi yokladığı konuşulurken, kırmızı beyazlı ekibin 6 oyuncusuyla diğer takımların söz kestiği öğrenildi.

Gümüşhanespor’a verilen süre içerisinde ödemeler yapılmazsa, oyuncuları sözleşmelerini fesih ederek farklı takımlara imza atacak.

12 Puan Silme Cezası Kapıda

Temsilcimiz ekonomik olarak istediği desteği alamazsa oyuncular boşa çıkacak ve sezonun ikinci yarısına alt yapı oyuncularla çıkmak zorunda kalacak. Gümüşhanespor’un alt yapı takımlarının yetersiz oluşu da takımı müsabakalara çıkamayacak hale getirebilir. Temsilcimiz üst üste 2 müsabakaya çıkamadığı takdirde -12 puan silme cezası alacak veya ligden düşürülecek.

Ödemeler Haftaya Gerçekleşebilir

Öte yandan ekonomik olarak zor günler geçiren Gümüşhanespor’da birçok çıkış kapısı arandığı bilinirken, ödeme planıyla ilgili önümüzde ki hafta somut adımların atılabileceği de konuşuluyor.

Kırmız beyazlı taraftarlar umutlu süreç içerisinde oluşacak olumlu gelişmeleri bekliyor.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Gümüş’ün, Kapısına, Kilit, Vurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı