Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:23 Bu haber 521 kez okundu
 
'Gümüşhane bir eğitim şehri'
EĞİTİM Haberi
'Gümüşhane bir eğitim şehri'

 

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okul müdürleri ile önceki eğitim öğretim yılı değerlendirmesi ve gelecek eğitim öğretim yılına hazırlık toplantısı yaptı.

Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, Şube Müdürleri Onur Aydın, İlyas Günay ve okul müdürleri katıldı.

2018-2019 eğitim öğretim yılında özverili çalışmalarından dolayı öğretmen ve yöneticilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, bundan sonraki yapılacak olan çalışmalarda başarılar diledi.

Doğan, Liselere Geçiş Sınavının geride kaldığı bu günlerde ülke genelindeki yerlerinden ve il düzeyinde okul bazlı değerlendirmeler yapılarak gerçekçi bir karnenin elde edildiğini, bundan sonraki süreçte yapılacak olan çalışmalarla ülke genelinde üst sıralara çıkılacağını, omuzlarındaki yükün ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Destekleme ve yetiştirme kurslarında 8 bin öğrenciyi kurslara dahil ederek sürecin yürütüldüğünü, artısıyla eksisiyle kursların değerlendirilmesi yapıldığında yüzlerce veriye ulaşıldığını ve bunların yol gösterici olduğunu kaydeden Doğan, Gümüşhane'nin bir eğitim şehri olduğunu belirtti.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda 2018-2019 eğitim öğretim yılı değerlendirmesi, Yeni Ortaöğretim Tasarım uygulaması değerlendirilmesi, eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetler, 2019-20120 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında yapılacak çalışmaların belirlenmesi, Yaz döneminde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurs hazırlık ve uygulamalarının değerlendirilmesi ve Ortaöğretim okullarına bağlı öğrenci pansiyonlarının genel durumu ile ilgili bilgi paylaşımı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Gümüşhane, bir, eğitim, şehri',
Yorumlar
Haber Yazılımı