Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 11:39 Bu haber 4243 kez okundu
 
Gümüşhane'de Ağaçlandırma ve Fidan Dağıtım Töreni Yapıldı
YAŞAM Haberi
Gümüşhane'de Ağaçlandırma ve Fidan Dağıtım Töreni Yapıldı

Orman Genel Müdürlüğünün   “180. Kuruluş  Yılı  Etkinlikleri”  çerçevesinde Gümüşhane Orman İşletme Müdürlüğü tarafından  ağaçlandırma ve ücretsiz fidan dağıtım törenleriyle  başladı.

Bu yılki etkinlikler Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek'in katılımıyla  Valilik binası önünde ve Zafer meydanında halka ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Adalet Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde tesis edilen “Adalet Ormanı'na Cezaevi İnfaz Kurumu Müdürlüğü personeli ve tutukluları ile Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ve Cumhuriyet Savcıları ve Hakimleri tarafından, Akçakale mahallesi mevkiine 600 adet sarıçam fidan dikimi yapılarak cansuyu verildi.

25 Mart tarihinde Denetimli Serbestlik  Müdürlüğü  personeli ile Kent Ormanı mevkiinde, Aysın Rafet İlkokulu öğrencileri ile  27 Mart'ta Akçakale yolu üzerinde ağaçlandırma töreni  çalışmaları yapılacak.  Bunun yanında çok sayıda okul, kurum ve kuruluş ile  sivil toplum örgütlerine İl ve ilçelerde toplam 8000 bin adet ücretsiz sarıçam akasya fidan dağıtımı gerçekleştirildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane'de, Ağaçlandırma, ve, Fidan, Dağıtım, Töreni, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı