Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 12:01 Bu haber 6376 kez okundu
 
Gümüşhane’de Değişecek mi?
SİYASET Haberi
Gümüşhane’de Değişecek mi?

AK Parti'de Bu Yıl Yapılacak Olan İl Kongrelerinde, Her 4 Başkan’ın 3’ü Değişecek

Gümüşhane’de Değişecek mi?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 70’i tamamlanan ilçe kongrelerinden sonra Ekim Ayında il başkanlığı kongrelerinin başlayacağını ve bu yıl yapılacak olan il kongrelerin de hemen hemen hepsini tek tek ziyaret edip katılacağını söyleyerek , ’il kongrelerinde her 4 başkandan 3’ünün değişeceğini’ açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına göre,’ Türkiye’de 81 ilde ki 60 il başkanının değişeceğini ve bu değişimle beraber il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yaparak 2023 seçimlerine yenilenerek girmeyi planlandığını’ açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 hedeflerine AK Parti kongre sürecinde il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yapmak ve genç kotasına ağırlık vermek için çalışıyor. En büyük değişimin ise Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde olması bekleniyor.

Ekim ayında il kongrelerine başlayacak olan AK Parti’de bu ay sonuna kadar ilçe kongrelerinin yüzde 70’inin tamamlanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nden video konferans yöntemiyle katıldığı AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısının basına kapalı kısmında teşkilata üye uyarısı yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hedef 1 milyon üye. İstanbul bunu başardı. Sıra sizlerde” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İl kongrelerinde her ili tek tek ziyaret etmek istiyorum fakat pandemi dolayısıyla video konferans ile de katılacağım iller olacaktır. Siz kongrelerinizi Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu önerilerini dikkate alarak yapın” uyarısında bulundu.

Toplantıda özellikle genç kuşakta farkındalık yaratılması için sosyal medyanın da kullanılmasının önemli olduğu vurgulandı. 

ANKARA VE İSTANBUL’DA BÜYÜK DEĞİŞİM

AK Parti kongre sürecinde il ve ilçe başkanlarında yüzde 65 değişim yapmayı planlarken kadın ve genç kotasına ağırlık vermek için çalışılıyor. Edinilen bilgiye göre AK Parti’de bugüne kadar ilçelerde yüzde 51 değişim yaşandı. En büyük değişimin ise Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde olacağı düşünülüyor. Fakat bu illerde pandemi dolayısıyla kongrelerin sona bırakılması bekleniyor. Partide yaşanacak değişimle yönetimde de kadın ve gençlerin olması için çalışma yapılıyor. Öte yandan eski il başkanlarının bazılarının da sürece dahil ederek üye çalışmalarında kapı kapı gezerek, daha önce partiden ayrılan üyeleri tek tek arayarak ikna etmeye çalışıyor.81 ildeki il başkanlarından 60’a yakınını Ekim ayında başlayacak olan il kongrelerinde değişeceği ve bu değişimin içinde Gümüşhane’nin olup olmadığı ise şimdiden merak konusu oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’de, Değişecek, mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı