Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 11:34 Bu haber 364 kez okundu
 
Gümüşhane’de Geniş Kapsamlı Koronavirüs Denetimi Yapıldı
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane’de Geniş Kapsamlı Koronavirüs Denetimi Yapıldı

Gümüşhane’de geniş kapsamlı koronavirüs denetimi yapıldı

Gümüşhane’de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında geniş kapsamlı yeni tip koronavirüs denetimi gerçekleştirildi.

“Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla yapılan denetleme faaliyeti  AFAD Müdürlüğü önünden başladı. Cadde boyunca çay ocakları, marketler, pestil satıcıları, şarküteriler, taksiler, kasaplar, eczane ve diğer işletmeler maske, mesafe ve temizlik konusunda denetlenirken, vatandaşlara da bilgilendirme yapıldı, maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Denetim faaliyetinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Taşbilek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun direktifleri çerçevesinde ülkenin her yanında eş zamanlı yapılan denetimlerin gün boyu devam edeceğini, bu genel denetlemenin haricinde de Gümüşhane’de her gün belirli periyotlar halinde denetim mekanizmasının devam ettirildiğini söyledi.

Koronavirüsün ilimizde ki artış hızı ile alakalı olarak vatandaşlarımızı dikkatli ve duyarlı olmaya çağıran Vali Taşbilek, “El birliği ile Koronavirüsün zararlı etkilerinden ilimizi ve ülkemizi koruma noktasında gerekli çabayı hep birlikte gösterelim” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’de, Geniş, Kapsamlı, Koronavirüs, Denetimi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı