Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:11 Bu haber 4499 kez okundu
 
Gümüşhane’de Stadyum Heyecanı
SPOR Haberi
Gümüşhane’de Stadyum Heyecanı

Gümüşhane’de Stadyum Heyecanı

İstanbul Gümüşhane Dernekleri Federasyonu (GÜDEF) tarafından düzenlenen Cumhur İttifakı Gümüşhaneliler buluşma programına katılan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, stadyumun için sözüm sözdür demesi kentti heyecanlandırmıştı.

Geçtiğimiz yıl yine GÜDEF tarafından İstanbul'da organize edilen 'Gümüşhaneliler Buluşması' programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, taraftarların 'Stat istiyoruz' tezahüratlarına cevap olarak, "Gümüşhane-Bayburt arasına havalimanı yapan AK Parti, Gümüşhane'ye stat yapmaz mı? Şahsi olarak üzerime alıyorum Gümüşhane Stadı işini. Hiç merak etmeyin. Biz bu zamana kadar sözümüzün altında kalmadık. Ben çok söz veren bir insan değilim ama Gümüşhane bir şey isterse iş değişir" ifadeleriyle Kırmızı-beyazlı camiaya stat müjdesi vermişti.

‘Sözüm Sözdür’

Cumhur İttifakı Gümüşhaneliler buluşma programına katılan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 yılında projelere ara verildiğini hatırlatarak, “Stadyumumuzun bütün projeleri hazırlanıyor. 2020 yılında temeli atılıp bitirilecek, sözümüz sözdür. 2019’da yapacağımızı belirtmiştik ancak o dönemde projelere ara verilmişti. Şuanda gerekli çalışmalar yapılıyor, Gümüşhane inşallah stadyumuna katılacak” diye konuştu.

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Başkanı Vahit Olgunda  “20 Haziran 2018 tarihinde İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu olarak İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hemşerileriyle buluşturduklarını hatırlatarak “O gün ki programda gerek Gümüşhane’de yaşayan sporseverler gerek İstanbul’da Gümüşhanespor’un kitlesi bakanımızın geleceği programda stat konusunu dillendirmemizi istedi. Bizde devlet büyüklerimizin katıldığı her programda şehrimizin eksiklerini ve isteklerini dile getirmeye çalışıyoruz. O günde stadyumla ilgili istek ve talep daha çok olduğu için stadyum konusunu dile getirdik” diye konuştu.

‘Daha Modern Bir Stadyumu Hak Ediyoruz’

Olgun, “Gümüşhanespor’umuz ikinci ligde olması ve bu ligde başarılar elde ediyor. Ancak takımımızın oynadığı saha futbol oynamaya çok elverişli değil. Stadyuma bakan Gençlik spor yetkililerin çok titiz çalıştığını biliyoruz. Ancak sahanın daha modern olması gerektiğini düşünüyoruz. Stadyumumuzun fiziki şartlarının uygun olmadığını görüyoruz. Bu konuda o gün bakanımıza konuyu açtık. İçişleri bakanımız Süleyman Soylu’da o gün kürsüden net ifadelerle "Gümüşhane-Bayburt arasına havalimanı yapan AK Parti, Gümüşhane'ye stat yapmaz mı? Şahsi olarak üzerime alıyorum Gümüşhane Stadı işini. Hiç merak etmeyin demişti” diye konuştu.

Bakan Soylu’nun sözünün takipçisi olduğunu bildiğini Olgun, “Son yerel seçimler öncesi görüştüğümüzde sözünün takipçisi olduğunu ve fizibilite çalışmalarının tamamlandığını ve ihale sürecinin de somut adımların atılacağını tahmin ediyorum. 2020 yılı itibariyle futbol oynamaya elverişli bir şekilde hemşerilerimizin hizmetine sunulacağını düşünüyorum” dedi.

GÜDEF Başkanı Olgun, Gümüşhanespor’un yeni başkanı Yunus Emre Durmuş’a başarılar diledi.

Kapasite 4 Binden 10 Bine Çıkacak

Öte Yandan edinilen bilgiye göre,  Gümşhanespor Stadyumunun  her iki kale arkasına ilave olarak yapılması planlanan tribünlerin mevcut olan tribünlerle birleştirilerek daha estetik ve modern bir görünüme kavuşması sağlanacak. Dört tarafı kapalı olacak olan model olarak ise Sinop, Akhisar, Erzincan ve Şırnak illerindeki statlardan birisi olacak. Tribünlerde seyirci kapasitesinin 10 bin 29 olarak yapılması planlanıyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’de, Stadyum, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı