Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 09:15 Bu haber 3914 kez okundu
 
Gümüşhane’den İdlib’e yardım eli
YAŞAM Haberi
Gümüşhane’den İdlib’e yardım eli

 

Gümüşhane Gençlik Merkezi, sosyal medyadan duyurusunu yaptığı kampanya ile toplanan yardım malzemelerini Suriye’nin İdlib kentine gönderilmek üzere İskenderun’a yolladı.

Geçtiğimiz haftalarda kurumun sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrının ardından harekete geçen Gümüşhaneli vatandaşlar evlerinde kullanmadıkları eşyalar ile yeni aldıkları mont, bot, çocuk elbiseleri gibi giyim malzemelerini Gümüşhane Gençlik Merkezine getirdi.

Burada biriken yardım malzemeleri Gençlik Merkezi Gönüllüleri tarafından kolilendikten sonra PTT Kargo ile İskenderun Gençlik Merkezine gönderildi. Tüm Türkiye’den buraya gelen kargolar daha sonra ayarlanacak araçlarla Suriye’nin İdlib kentine gönderilecek.

Kampanyanın devam ettiğini ve Gümüşhaneli vatandaşlardan malzeme geldikçe bölgeye göndereceklerini kaydeden Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel, “Savaşlar nedeniyle mağduriyet yaşayan İdlib’li kardeşlerimize bu soğuk kış günlerinde, bu zor günlerde bir nebzede olsa sıcacık bir el uzatarak, gönül köprülerini genişletmeye devam edeceğiz” dedi.

Gümüşhane Gençlik Merkezi’nin gönüllü gençleriyle, iyilik ve merhamet kervanını Gümüşhane ile İdlib arasında “Kardeşin ısınır, dünya ısınır” sloganıyla oluşturduğunu ifade eden Cebel, tüm Gümüşhanelileri kampanyalarına destek olmaya çağırdı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’den, İdlib’e, yardım, eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı