Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 11:34 Bu haber 765 kez okundu
 
Gümüşhane Devlet hastanesinde Başhekim hala atanmadı.
NABIZ Haberi
Gümüşhane Devlet hastanesinde Başhekim hala atanmadı.

Gümüşhane Devlet Hastanesinin yeni binasındaki MR cihazı, ihaleyi alan firmanın ihale süresi dolduğu için sökülerek il dışına götürüldüğünü ve yeni MR cihazı için ihalenin yapıldığını ve kuruluş aşamasında olduğunun daha önce  gündeme taşımıştık.

MR cihazı eski hastaneye kurularak test çekimlerine başlamış. Hafta sonu Gümüşhane Devlet Hastanesinde yeni MR cihazı ile ilk hasta MR çekimi gerçekleştirilecek.

Birde o gün yine Başhekim sorunu ve doktor sorunundan bahsetmiştik. Bize gelen bilgilere göre, Hastane başhekimliği için üç adayın ismi geçiyormuş. Bilindiği üzere Başhekimliğe Başhekim  yardımcısı Ertuğrul Kara vekalet ediyor. Sayın Kara’nın aynı zamanda ismi Başhekimlik içinde geçen isimlerden biri. Acil Uzmanı olan Kara ve Göz doktoru Kemal Bayrakçeken ile Psikiyatri uzmanı Yavuz Yılmaz diğer Başhekimlik adayları. Bu üç aday yarışıyor. Başhekimlik için. Mutlaka  adayların hepsinin artı ve eksi yönleri vardır. Lakin bize gelen bilgilere göre özellikle hastane çalışanları başhekimliğe vekalet eden Kara'dan yana tavır sergiliyorlarmış.Seçimler nedeniyle atamanın geciktiği konuşulsa da bize göre aday netleşmediği için atamalar yapılmadı. Şimdi seçimlerde bitti..Bakalım kim atanacak, Başhekimliğe. Aynı şekilde de giden doktor sayısı çok ama gelen doktor sayısı az .Hal böyle iken başhekim olarak atanacak kişinin bu  sorumlulukları taşıyamaması sorunları hastanede daha da büyütebilir.Onun için acilen hem başhekim atanmalı hemde doktor eksikleri bir an önce giderilmeli...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Devlet, hastanesinde, Başhekim, hala, atanmadı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı