Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 11:04 Bu haber 1233 kez okundu
 
Gümüşhane emniyet kemeri kullanımında zirvede
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane emniyet kemeri kullanımında zirvede

 

Gümüşhane’de İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 31 Ağustos 2018 tarihinde başlatılan ‘Emniyet kemeri ile hayata bağlanın’ projesi kapsamında emniyet kemeri takma oranı yüzde 71’e yükseldi.

Proje kapsamında Gümüşhane il genelinde vatandaşların tamamına araç kullanırken ve araç içerisinde yolcu olarak seyahat ederken emniyet kemeri kullanmaları konusunda aralıksız olarak kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetleri devam ediyor.

İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, emniyet kemeri takma oranlarının tespiti için Gümüşhane Üniversitesi ile koordineli olarak ilimizin üç ayrı noktasında proje başlangıcında üniversite öğrencileri ile birlikte yapılan sayım sonucunda emniyet kemeri takma oranının yüzde 25 olduğunu hatırlatarak, “İlimizdeki bütün kurumların projeye öncülük etmesi, yapmış olduğumuz etkin trafik denetimi ve verdiğimiz eğitimler sonucu il genelinde emniyet kemeri takma oranının kasım ayında yapılan sayım sonucu yüzde 71 olduğunu belirledik. Proje kapsamında çalışmalarımız devam edecek ve bu rakamlar daha üst seviyelere çıkacak. Gümüşhane halkına emniyet kemeri takma konusundaki duyarlılığından dolayı teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımıza trafik kazalarından uzak sevdikleriyle huzurlu günler geçirmelerini diliyorum” dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, emniyet, kemeri, kullanımında, zirvede,
Yorumlar
Haber Yazılımı