Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:30 Bu haber 626 kez okundu
 
Gümüşhane Esnafı Kamudan Adalet Bekliyor.
NABIZ Haberi
Gümüşhane Esnafı Kamudan Adalet Bekliyor.

 

Gümüşhane esnafı uzun zamandır sıkıntılı günler geçiriyor. Son bir yıla yakındır Gümüşhane’de kepenk indiren onlarca esnafımız olmasına rağmen kimse oralı olmuyor. İşlerin çok iyi gitmediği bir yılı geride bırakırken 2020 yılının daha sıkıntılı geçeceği tüm esnafların ortak görüşü.

Gümüşhane’de özellikle bazı kamu kurum ve kuruluşları işlerini hala doğrudan teminle götürüyor. Doğrudan temin adı altında devletin yapılan alımlarla devletin zarara uğratıldığını çok yazdık. Lakin öyle görünüyor ki buna bir çare üretemedik.

Geçtiğimiz günlerde Gümüşhane’de Pestil-Köme ticareti yapan bir esnafımızla sohbet ettik. Esnafımız.” Gümüşhane’nin derdini yükünü esnaflar çekiyor. Bir yardım gerektiğinde tüm esnaflardan maddi manevi ürün olarak destek isteniyor. Bu talebe de tüm esnaflarımız yardımcı oluyor. Fakat Gümüşhane’de ki kurumlarımız her esnaftan bir şey almak yerine adam ayrımcılığı yapıyor ve hatta siyasi davranıyor.  Kurumlarımız eşit ve adaletli bir şekilde alış veriş yapması gerekir. Kimin nerden ne kadar sürekli ürün aldığını hepimiz biliyoruz. Defalarca aynı esnafa fatura kestirdiğini tüm Gümüşhane biliyor.  Gümüşhane deyince akla eşitlik ve dürüstlük gelmeli. Bu şehir hepimizin. Küçük esnafımızı ezmeyelim, güçlünün değil adaletin yanında olalım”

Kelkit Belediye eski başkanı Ünal Yılmaz belediye başkanıyken bir sohbetimizde,” Biz Kelkit belediyesi olarak alışveriş yaptığımız tüm esnaflarımıza belli bir miktar limit koyduk. Limit doluncaya kadar ondan alışveriş yapıyoruz. Limit dolduğu zamanda başka esnafımıza gidiyor, aynı limitte onunla çalışıyoruz. Bu sayede tüm esnaflarımızdan alışveriş yapıyor, hepsine destek oluyoruz” demişti. Şimdi Gümüşhane’de aynı uygulamayı Valiliğimiz, Kamu kurumlarımız ve Belediyemiz uygulayamaz mı? Bu sayede her ay bir kurum bir esnaftan mal almak yerine belli limite kadar mal alımında bulunur, tüm esnaflarımızda bunda yararlanır. Eşitlik ve adam kayırmada bu sayede olmaz. Bunun uygulamak çok mu zor. Bizden duyurması .Takdir tabii kurumlarda ki yetkililere düşüyor

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Esnafı, Kamudan, Adalet, Bekliyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı