Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 12:08 Bu haber 1613 kez okundu
 
Gümüşhane Mezbahanesi Yüzleri Güldürüyor.
NABIZ Haberi
Gümüşhane Mezbahanesi Yüzleri Güldürüyor.

 

Gümüşhane Mezbahanesi Yüzleri Güldürüyor.

Geçtiğimiz hafta Kurban bayramı nedeniyle bizlerde Kurbanlarımızı Gümüşhane mezbahanesinde kestirmek için sıra aldık. Bayramın birinci günü kurbanlarımız kestirmek için tesislere geldik. Başkan Ercan Çimen'de tesislerde vatandaşların bayramını kutluyordu. Başkan beyle beraber tesisleri gezdik. Gerçekten Gümüşhane ölçeğinde tesis Gümüşhane’ye yakışmış. Hele hele mezbahanenin olmadığı Trabzon’a bakınca Gümüşhane’nin çok daha derli toplu olduğunu gözlemledik. Hijyen ortamından tutunda gelen vatandaşın tüm ihtiyaçlarının karşılandığı tesis Gümüşhane'nin yüz akı olmuş.

Mezbahaneye kurulan sistem son model.Kesimden tutunda deri soyumu ve parçalanmasına kadar tüm mekanizmalar harika işliyor. Personel işini biliyor. Koca bir hayvanın teslim edilmesi en fazla 15 dakika sürüyor. Günde yüz büyük baş, yüz küçük baş hayvanın kesildiği mezbahanede işlerimiz yürürken bizlerde dışarıya kurulmuş çadırlarda hem çayımızı hem de suyumuzu içerek rahat bir ortamda kurbanımızın bitmesini bekledik. Kurbanımızın kesilmesi için ödenen parada gerçekten bir şey ifade etmiyor.

Gümüşhane ölçeğinde böyle bir tesisi şehre kazandırılmasına öncülük eden başta Belediye başkanı Ercan Çimen ve tüm çalışan ekibe teşekkür ediyoruz. Bu bizim ilk Kurbanımızı mezbahane de keşişimiz oldu.  Bundan sonraki yıllarda da burada kestirmeye devam edeceğiz. Başkan Çimen, ”Vatandaşlar kurban haricinde de buradan tüm hizmetleri alabilirler. Dışarda ve köylerde hayvan kesmeye gerek yok. Buraya hayvanlarını getirsinler biz hijyen bir ortamda keserek kendilerine teslim edelim “dedi. Bizde başkan beyi ve ekibini kutluyoruz. Kamuoyunu bilgilendirelim dedik.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Mezbahanesi, Yüzleri, Güldürüyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı