Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 11:16 Bu haber 4453 kez okundu
 
GÜMÜŞHANE’NİN İLK VE TEK DİYETİSYENİ
SAĞLIK Haberi
GÜMÜŞHANE’NİN İLK VE TEK DİYETİSYENİ

Artık Gümüşhane’nin de özel diyetisyen kliniği var! Sağlıklı yaşam ve diyetisyenlik hizmeti veren klinik Karaer Mahallesi, Hürriyet Caddesi’nde hizmete girdi.  Gümüşhane’de ilk ve tek diyetisyen olmanın heyecanını yaşayan Buket KUTULU, herkesin yaşam ve besin tarzına uygun diyet programlarını hazırlamak adına halkımızı kliniğine davet ettiğini ifade etti. Yeni açılmasına rağmen yoğun talep gören klinik, tüm halka sağlıklı yaşam sunmayı hedefliyor.

AÇ KALMADAN KİLO VERMENİN YOLLARI VAR!

Gündelik hayatta birçok kuruluşun yanlış yönlendirmesi ile birlikte halkımız diyet yapmanın zorluğundan şikâyetçi olsa da, Diyetisyen Buket KUTULU yaptığı açıklamada, bu durumun yanlış algılandığını vurgulayarak “Aç kalmadan, sağlıklı besinler tüketerek ve metabolizmanıza uygun metotlarla rahatça kilo verebilirsiniz. Zaten aç kalarak kilo kaybı yaşamak, vücuda bir hayli zarar vermektedir. Daha sonrasında vücut buna tepki olarak daha fazla kilo almaktadır. Çünkü aç kalarak kendini koruma altına alan vücut yağ depolarına yüklenmektedir. Kilo verirken aç kalmak doğru değildir.” diyerek aç kalmadan kilo verilmesi gerektiğini aktardı.

“1 AYDA 6-8 KİLO VERMEK MÜMKÜN!”

Diyetisyenimize  “Bir ayda ortalama kaç kilo verilebilir?” diye sorduk. Diyetisyenimiz KUTULU ise, “Kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Doğru bir beslenme metodu ile sağlıklı bir şekilde 6-8 kilo arası verilebilir. Tabii bu durum, kişinin metabolizması ve dirayeti ile alakalıdır.” dedi. Detaylı bilgi verebilmek için tüm halkımızı kliniğine davet eden KUTULU, sağlıklı yaşamanın her şeyden daha önemli olduğunu vurguladı.

“KİLO ALDIRMA DİYETİ VAR MIDIR?”

Sıkça sorulan bir diğer sorunun cevabını da işin ehlinden almak için sorduk: “Hemen her yaşta kilo alamayan kişiler mevcut. Diyet yaparak kilo alabilirler mi?” Diyetisyen KUTULU, “Kilo kaybı ve kilo alamama sorunu da en az kilo verme kadar önemli bir durumdur. Herhangi bir hastalığa dayalı değilse sağlıklı bir şekilde kilo almak aslında çok kolay. Yine metabolizmanıza ve dirayetinize bağlı olarak kilo alabilirsiniz.” diyerek bu konuyla da ilgili olarak sağlıklı bir yaşam sunacağını ve herkesin ideal formuna kavuşabileceğini belirtti.

“BİRÇOK HASTALIĞIN SEBEBİ SAĞLIKSIZ BESLENMEDİR”

KUTULU, yaptığı açıklamada, nerdeyse tüm hastalıkların sebebi sağlıksız beslenmedir. Sağlıklı beslenmenin, birçok hastalığa şifa olacağı gibi, olası hastalıklara da engel olacağını bilmemiz gerekir.” dedi.

“DİYETLER KİŞİYE ÖZEL MİDİR?”

“Elbette kişiye özeldir. Herkesin vücudunda yer alan yağ oranı, kas oranı, kemik kütlesi, metabolizma yaşı gibi faktörler farklıdır. Bunların ölçümünü yapan, Sağlık Bakanlığının onayladığı ve önerdiği teknolojik cihazlarımız var. Bu cihazlar, sizin vücudunuzu okuyor, analiz edip raporlama yapıyor. Bu raporlama sonucunda biz diyetisyenler, vücudunuzun neye ihtiyacı olup, neyin fazla olduğu hesap ediyoruz. Ardından en sağlıklı diyet metodunu uygulamaya sokuyoruz.”

“SPORCULAR DA DİYET YAPAR MI?”

“Kesinlikle yapmalıdır. İşleri gereği oldukça güç sarf edip, yağ ve kas dengesini korumaya çalışırlar. Bu durumda, vücutlarının ihtiyaçlarını gidermek için yeterli besin tüketmeleri gerekir. İşte bu sırada biz diyetisyenler devreye giriyoruz. Performanslarında başarıyı elde etmek için sağlıklı besin tüketimi şart. Ayrıca sporcu olunmasa bile sağlıklı yaşam adına spor yapmaya gayret gösteren kişilerin de sporlarının yanı sıra takip etmeleri gereken bir diyetleri olmalıdır.”

“TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ.”

Kliniğin faaliyete geçtiğini belirten KUTULU, “Her bireyin sağlıklı yaşamaya hakkı var. Gümüşhane’nin obezite oranında artış olduğunu görüyoruz. Zengin bir mutfağa sahibiz. Eğer istersek, bu mutfağı doğru kullanıp çeşitli hastalıklara neden olan obezitenin önüne geçer ve sağlıklı bir yaşam süreriz. Tüm halkımız bundan istifade etmeli. Kliniğimize, sohbet etmeye ve detaylı bilgi vermek için hizmet sunmaya bekliyoruz.”

“AÇILIŞ TARİHİ 24 TEMMUZ’DA ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14.00’TE”

Tüm halkın katılması için çağrıda bulunan klinik sahibi KUTULU, küçük bir tanıtım yaparak halkımıza organik ve sağlıklı besinleri anlatacak. Aynı zamanda sağlıklı beslenme ile ilgili halkın sorularını yanıtlayacak. Tüm halkı davet eden KUTULU, 24 Temmuz saat 09.00’dan 17.00’ye kadar kapılarının herkese açık olduğunu aktardı.

“HALKIMIZ SİZE NASIL ULAŞABİLİR?”

“İstenildiği takdirde kliniğimize hafta içi 09.00-17.00 ve hafta sonu 09.00-13.00 saatleri arasında gelinebilir. İstediğiniz zaman sosyal medya hesaplarından bana ulaşabilirsiniz.  Açık adresimiz ise, Karaer Mahallesi, Hürriyet Caddesi, Paşadayı Apartmanı, Daire:1. İrtibat Numaramız: 0535 647 56 15”

Diyetisyen Buket KUTULU şehir dışında yaşayan danışanları için internet ortamında da hizmet vermektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜMÜŞHANE’NİN, İLK, VE, TEK, DİYETİSYENİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı