Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 10:19 Bu haber 4970 kez okundu
 
Gümüşhane Sağlıkta Antin Kuntin İşler Devam Ediyor.
NABIZ Haberi
Gümüşhane Sağlıkta Antin Kuntin İşler Devam Ediyor.

 

İl Sağlık Müdürünün yıllık izinde olduğu geçtiğimiz hafta ilginç gelişmeler ortaya çıktı. Sağlık müdürünün haberi var mı ,yok mu bilmiyoruz lakin danışıklı dönüş olabileceği ihtimalini de yok saymıyoruz. Sağlık müdürünün izne ayrılmasından hemen sonra sağlık müdürlüğü, sağlık hizmetleri başkanlarından biri Gümüşhane devlet hastanesinde uzman Dr. Olarak görev yapan ve adı daha önce Başhekimlik için geçen Dr. Kemal Bayrakçeken’ e haksız suçlamalarda bulunup, zoraki tutanak tutturulup ceza verilmiş. Olayın hemen sonrasında zaten sıkıntılı bir süreçten geçen Gümüşhane’de hizmet yapan uzman doktorlar yeni yılla birlikte tayin isteyeceklermiş.

Bunun hemen akabinde yıl sonlarında onay alınan hastane müdürü ve idari müdürlerin kadrolarının da sağlık bakanlığına imzaya gönderildiği bilgisine ulaştık. Bakanlığa gönderilen listede kimler yok ki? Bir başkanın amcasının oğlu, Köse ilçesi devlet hastanesi müdürlüğüne, yine aynı başkanın akrabası ,Toplum Sağlığı sorumlu hekimliğine, bir başkanın kardeşi de halk sağlığı uzmanının olduğu yerde Halk sağlığı laboratuvarına müdür olarak atanmak üzere evrakları sağlık bakanlığına gönderilmiş. Gönderilen isimlerin onayı gelirse, iki yada iki buçuk yıllığına yaklaşık asgari ücretin 3 katı fazlasını maaş alacaklarmış. Buda iki yılda yaklaşık 200 bin liraya tekamül ediyormuş…

Yine Başkanların, Devletimizin yüksek maaş karşılığı çakılı sözleşmeli kadro olarak atandığı hastanedeki bazı hekimleri de, mevzuata aykırı olarak sağlık müdürlüğünde masa başı işlerinde görevlendirildiği konuşuluyor. Yine yardımcı sağlık personellerini hastanelerden masa başı işlere çektikleri ayrıca konuşuluyor.

Bütün bunlar yaşanırken, ayrıca Sağlık il müdürlüğü saymanlığında da ilginç olaylar döndüğü de bize gelen bilgiler arasında. Bunları da netleştirdiğimizde yazacağız. Ne diyelim, Gümüşhane sağlık daire başkanları demek ki, en liyakatli kişileri kendi akrabalarında görüyorlarmış. Diğer görevliler hizmete devam etsin, elbet onlara da bir gün sıra gelecek diye söylüyorlar. Ya siyaset? Acaba bu olanlara hale göz yummaya devam mı edecek, yoksa müdahalemi edecek bekleyip göreceğiz. Lakin her kes tarafından Gümüşhane’de bir kanı oluştu. Gümüşhane sağlığında antin kuntin işler devam ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Sağlıkta, Antin, Kuntin, İşler, Devam, Ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı