Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 09:37 Bu haber 1780 kez okundu
 
GÜMÜŞHANE SORUMLULUK DIŞINDA!
Gümüşhane’de Durdurma Kararı Alan AssisTT Adlı Şirket 16 İlde, Yıl Sonuna Kadar 5 Bin Kişiye Yeni İş İmkanı Sağlayacak
GÜNDEM Haberi
GÜMÜŞHANE  SORUMLULUK DIŞINDA!

Gümüşhane’de ki 400 kişiye istihdam sunan tesisi kapatarak farklı illerde açmayı düşünen AssisTT acaba neyin sorumluluğunu yerine getiriyor

Gümüşhane’de geçtiğimiz günlerde faaliyetlerini durdurma kararı almasıyla büyük tepkilerin neden olduğu ve yaklaşık 400 çalışana ekmek kapısı olan Türk Telekom’un müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi şirketi AssisTT, 16 farklı ilde bin 600 yeni istihdamla, yıl sonu itibariyle toplam 5 bin kişiye yeni iş imkanı sağlamış olacak.

Uzun yıllardan beri yüzlerce kişiye ekmek kapısı olan çağrı merkezinin faaliyetlerini durdurma kararıyla ilgili yaşanan bu gelişmelerin ardından kış mevsimi öncesinde işsiz kalacakları için kara kara düşünmeye başlayan çalışanlar şehrin yönetici ve ileri gelenlerinden bu büyük soruna yönelik çözüm üretmelerini istedi. Henüz bir çözüm bulunulmaması ise çalışanları kara kara düşündürmeye devam ediyor.

Mart’tan bugüne kadar 3 bin 400 kişiyi işe alan AssisTT, 2020 sonuna kadar ise 16 farklı ilde bin 600 kişiye daha istihdam sağlayacak.

İşe alımlar; Adıyaman, Amasya, Ankara, Aydın, Burdur, Çorum, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Giresun, İzmir, Karaman, Ordu, Rize, Samsun ve Van’da olacak. Başvurular AssisTT kariyer portalı assistt.com.tr ve Van haricindeki tüm illerde İŞKUR aracılığıyla yapılacak. Şirketin Mart’tan yıl sonuna kadar işe alacağı çalışan sayısı 5 bine ulaşacak.

“İSTİHDAMA KATKI, TÜRKİYE’YE KARŞI MİLLÎ SORUMLULUĞUMUZ”

İstihdama katkı sağlamayı, Türkiye’ye karşı millî bir sorumluluk olarak gördüklerini belirten AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran, “Türkiye’nin dört bir yanındaki çağrı merkezlerimiz, gençlerimizin kariyer yolculuğunda önemli bir yer tutuyor. Pandemi sürecinde çağrı merkezlerine duyulan ihtiyacın artmasıyla da büyümemizi sürdürdük. AssisTT çatısı altında sürekli büyüyen yaklaşık 14 bin kişilik ailemizle müşteri hizmetleri standartlarımızı da geliştiriyoruz” dedi.

Hatırlanacağı üzere; Gümüşhane’de faaliyet gösteren Arvato Telekomünikasyon-Arvato Bertelsmann İletişim Hizmetleri A.Ş. isimli firmanın Türk Telekom’a ait AssisTT adlı şirkete devretti. Yeni firmanın ise Gümüşhane’de bir tesis düşünmediği iddia edilerek 400 kişiye ekmek kapısı olan iş merkezini durdurma kararı almıştı. Bu kararın etkileri henüz geçmezken, AssisTT adlı şirketin 16 farklı ilde bin 600 yeni istihdamla, yıl sonu itibariyle toplam 5 bin kişiye yeni iş imkanı sağlayacağı öğrenildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜMÜŞHANE, , SORUMLULUK, DIŞINDA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı