Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 10:27 Bu haber 2061 kez okundu
 
Gümüşhane Tanıtım Günleri Etkinlikleri Kocaeli’nde Yapıldı
KÜLTÜR Haberi
Gümüşhane Tanıtım Günleri Etkinlikleri Kocaeli’nde Yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce, "Anadolu Kocaelide Projesi" kapsamında Gümüşhane'nin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin ülke çapında tanınması amacıyla düzenlenen "Gümüşhane Tanıtım Günleri" etkinliği gerçekleştirildi.

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde 26-29 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlik, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gümüşhane Valiliği, Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı, Kocaeli Gümüşhane Dernekleri işbirliği ile gerçekleştirilen Gümüşhane Tanıtım Günleri Etkinliklerinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün açtığı standa ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

Etkinlik kapsamında İl Müdürlüğü olarak stant açarak, Gümüşhane'nin yöresel gıda ürünlerini ve ilimizde yetiştirilen diğer tarımsal ürünlerini sergileyerek,   ilimizin organik ve doğal ürünlerinin tanıtımı yapılmıştır.

Stantta ayrıca İlimizde yetiştirilen ve projeli çalışmalar arasında yer alan bitkisel ve hayvansal ürünlere ait tanıtıcı afişler, el broşürü ve çiftçi el kitaplarının da büyük ilgi gördüğünü, ayrıca hayvancılık ve organik tarım konularında da bilgiler verildi.

Gümüşhane lezzetlerinin sunumları yapılırken, pestil, köme, kuşburnu, kuru fasulye, nohut ikramları ile yöresel lezzetleri de tanıtıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Tanıtım, Günleri, Etkinlikleri, Kocaeli’nde, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı