Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 10:22 Bu haber 2466 kez okundu
 
Gümüşhane TSO’dan önemli proje
EKONOMİ Haberi
Gümüşhane TSO’dan önemli proje

 

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) desteğiyle yürütülecek olan ‘Gümüşhane Küçük Sanayi Sitesi Fizibilite Raporu Hazırlanması Projesi’nin ilk bilgilendirme toplantısı yaplıldı.

DOKA 2018 Fizibilite desteği programı kapsamında sağlanan mali destek ile yürütülecek projenin ilk bilgilendirme toplantısı ilgili kurum, STK temsilcileri ve proje uzmanlarının katılımıyla GTSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 

Toplantıda proje hakkında bilgi veren GTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, amaçlarının Gümüşhane’nin modern ve yeni bir Küçük Sanayi Sitesine ihtiyacının var olup olmadığını tespit etmek olduğunu söyledi.

1980’li yıllarda yapılan ve yıllardır şehre ve bölgeye hizmet veren Gümüşhane Küçük Sanayi Sitesinin artık şehrin ihtiyaçlarına yeterince cevap veremeyecek hale geldiğini hatırlatan Başkan Akçay, “Şuan hala kullanmakta olduğumuz Gümüşhane Küçük Sanayi Sitemiz değerli Bakanımız Mahmut Oltan Sungurlunun da büyük emekleri ile şehrimize kazandırdığımız çok güzel bir projeydi. Bu sanayi sitemiz yıllar boyunca şehrimize çok büyük hizmetler verdi. Ama bugün gelinen noktada şehrimizin büyümesi ve gelişmesi ile sanayi sitemiz artık şehrimizin merkezinde kaldı. Sanayi sitemiz bulunduğu konum itibariyle şehrimizin göstermiş olduğu bu değişimin gerisinde kaldı” dedi.

“Gelen talepler doğrultusunda böyle bir proje hazırladık”

GTSO’ya hem sanayi sitesi esnaflarından hem de hizmet alan vatandaşlardan yaşadıkları sıkıntılar hakkında bu tür talepler geldiğini kaydeden Akçay, “Bizler de bu taleplerin daha etkin ve doğru toplanması ve raporlarla desteklenmesi adına kalkınma ajansımıza bir proje hazırladık. Kalkınma ajansımızda bu projemizi kabul etti ve projemizin ihale süreci tamamlandı. Bugün itibariyle de ilk toplantımızı siz değerli katılımcılarla birlikte yaparak çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Burada siz değerli katılımcıların görüşleri ve sağlayacağı katkılar bizler için çok önemli. Sizlerden gelen bu görüşler yapılacak olan çalışmaların ilk yol haritasını belirlememizi sağlayacak. Buna benzer toplantılar sanayi esnafımızla da yapılacak ve onlarında görüşleri dinlenecek. Ayrıca önemli saha araştırmaları yapılacak” diye konuştu.

“Yapılan çalışmalar sonucunda ihtiyaç var mı yok mu ortaya çıkmış olacak”

Yapılacak çalışmaların sonucunda elde edilen verilerin bir araya getirilmesi sonucu önemli bir raporun ortaya çıkacağını dile getiren Akçay, “Bu raporda bizlere şehrimizin yeni ve modern bir Küçük Sanayi Sitesine ihtiyacı var mı yok mu bunu göstermiş olacak. Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olarak bura da bizim amacımız şehrimize bir katma değer kazandırmak ve yapılacak çalışmalara şehrimizin talepleri doğrultusunda yön vermek. Bir kez daha toplantıya vermiş olduğunuz değerli destekleriniz için teşekkür ediyor ve çalışmaların şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Proje Uzmanı Yunus Emre Katrancı tarafından gerçekleştirilen sunumunun ardından toplantıya katılan ilgili kurum ve STK temsilcileri proje kapsamında yapılabilecek çalışmalar hakkında ki görüşlerini iletti. Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, TSO’dan, önemli, proje, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı