Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:51 Bu haber 463 kez okundu
 
Gümüşhane’ye ikinci Uzak doğu kafilesi Ekim’de geliyor.
TURİZM Haberi
Gümüşhane’ye ikinci Uzak doğu kafilesi Ekim’de geliyor.

 

Gümüşhane’de hizmete girdiğinden itibaren Gümüşhane turizmine büyük katkı yapan RAMADA Gümüşhane Gümüşhane’ye ikinci uzak doğu kafilesini Ekim ayında getiriyor.

Gerek yerli turist gerekse yabancı turistlerin Gümüşhane’yi keşfetmeleri için uzun zamandan beri altyapı çalışmaları yapan RAMADA Gümüşhane yaptıklarının meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladı.

Altı ay süren Uzakdoğu pazarı tanıtım süreci neticesinde Gümüşhane’ye ilk Uzakdoğulu turist kafilesinin Mayıs ayı içerisinde getiren RAMADA Gümüşhane Ekim ayında ikinci ikinci Uzakdoğulu turist kafilesinin getiriyor. Mayıs ayı içerisinde Gümüşhane’ye gelen uzak doğulu turistlerin özellikle Karaca Mağarasına bayıldıklarını ve burayı neden daha önce ziyaret etmedik diye sorguladıkları biliniyor.

Karadeniz’in Doğuya açılan kapısı olan İpek yolu üzerindeki Gümüşhane’nin görmeye değer yüzlerce turizm destinasyonuna sahip olan bir turizm kenti olduğunu dile getiren Genel Müdür Ahmet Kaan Kaya,” Gerek yerli turist gerekse yabancı turistlerin Gümüşhane’yi keşfetmeleri için uzun zamandan beri altyapı çalışmaları yaptıklarını ve meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladıklarını, bu nedenle ilkini Mayıs ayında ağırladığımız Uzakdoğulu turistlerin Ekim ayı içerisinde 2 otobüs bir kafile ile Gümüşhane’yi ziyaret edeceklerini “söyledi.

Kaya;” Gümüşhane’nin sağlıklı havası ile doğa ve avcılık turizmi için de son zamanlarda dikkat çeken yeni destinasyonlardan bir tanesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini” sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’ye, ikinci, Uzak, doğu, kafilesi, Ekim’de, geliyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı